május 12, 2024

Megtört a jég!

Az első két harmadban jobban, eredményesebben játszott a Ferencvárosnál, s bár a vendégek nagyot hajráztak, végül Acélbikáink nyerték 3-2-re a fővárosiak elleni rangadót.

DSC_0406

A Ferencváros elleni hazai mérkőzésen korcsolyáztak jégre ma este a Dunaújvárosi Acélbikák hokisai, akik a Volántól elszenvedett vereség után nagyon fogadkoztak, hogy ezúttal legyőzik az idén mumusuknak számító zöld-fehéreket.DSC_0410
A kezdésre nem is lehetett panasza a hazai drukkereknek, ugyanis a Bikák igen nagy elánnal vetették magukat a küzdelembe, Azari az első, míg Magosi a második percben felavathatta volna Budait, ám a párharcokat rendre a fővárosiak hálóőre nyerte. A folytatásban sem sokat változott a játék képe, nagy erőkkel rohamoztak a Bikák, míg a Fradi erejéből egy-egy kontrára futotta csak, igaz ezekben szintén benne volt a gólveszély, így nem unatkozhattak azok, akik kilátogattak az összecsapásra. A hazai nyomás a 18. perc elején érett góllá, mikor az emberelőnyben játszó DAB szépen megjáratta a korongot a vendégek harmadában, majd Rasulov lövésébe Bushbacher tette bele úgy az ütőjét, hogy a pakk Budai lábai között vágódott a kapuba (1-0).DSC_0426

A második felvonás elején is az Acélbikák akarata érvényesült, ám a Fradi is nagyon igyekezett visszahozni magát a meccsbe, s az első hat-hét percet követően egyre gyakrabban értek fel Lindoff ketrece elé a zöld-fehérek. DSC_0427 Éppen ezért is jött nagyon jókor a mieinknek Rafaj feleslegesnek tűnő szabálytalansága, úgy meg aztán pláne, hogy a fórból Peterdi növelte kettőre az Acélbikák előnyét (2-0).Nem sokáig örülhettünk azonban a második hazai találatnak, mert másfél perccel később a Hietamaki révén a Fradi is gólra váltott egy fórt, így újra teljesen nyílt lett a meccs (2-1). Pontosan huszonegy másodpercig, mert a szépítés után letámadta a fővárosiakat a DAB, s a korongszerzésből Peterdi lőtt kapura, s a Budairól kipattanót Bushbacher kotorta fonákkal a jobb alsóba (3-1).DSC_0439

A harmadik felvonásban muszáj volt váltania a fővárosiaknak ahhoz, hogy visszajöjjenek a meccsbe, s a zöld-fehérek mindent el is követtek azért, hogy feljebb zárkózzanak. DSC_0472A DAB azonban jól védekezett, s amikor kellett Lindoff kapus is hozta a védéseket, s ahogy telt az idő, úgy került egyre közelebb a szezon első, három pontot érő hazai győzelme.Az 55. perc elején azonban Manninen ismét felhozta egyre a vendégeket, ám az utolsó öt percet önfeláldozóan kivédekezte a DAB, mely megtörte a fővárosiak elleni rossz sorozatát, s végül nagyon fontos, 3-2-es sikertnek örülhetett.DSC_0426

DAB – FTC 3-2 (1-0, 2-1, 0-1)

DAB: Lindoff, Rasulov, Hruby, Azari, McCann, Odnoga, Lencsés, Bushbacher, Borbás, Peterdi, Léránt, Dörök, Magosi, Sijka, Németh, Mátyásy, Szepessy M., Nagy, Szepessy B. Vezetőedző: Lee Gilbert.