április 29, 2024

Hazai vereség a Volán ellen

Nem játszott jól a Dunaújvárosi Acélbikák hokicsapata a Fehérvár AV19-elleni hazai összecsapáson, s végül 4-1-es vereséget szenvedett riválisától.
DSC_0288

A Fehérvár AV19 gárdája ellen folytatta szereplését MOL Liga küzdelmeiben a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely azzal a nem titkolt céllal várta a Dunaújvárosi Jégcsarnokban megtrendezett összecsapást, hogy három, idegenben elszenvedett vereség után újra a győzelem útjára lép.

DSC_0296
Ahogy az várható is volt, a vendégek és a mieink is hatalmas elánnal vetették magukat a küzdelembe, de az első percek inkább a fehérváriak fölényével teltek, melyben komoly szerepet játszott igen erős légiós soruk. Igazán nagy helyzet azonban egyik kapu előtt sem adódott, ám az feltűnő volt, hogy a vendégek könnyebben tudják bejuttatni a támadó harmadba a korongot, így az első tíz perc kiegyenlítettebb játéka után ismét magukhoz ragadták az irányítást. Acélbikáink sajnos sokat hibáztak saját térfelükön, több könnyűnek tűnő koronggal is megajándékozták ellenfelüket, s bár Lindoff kapus igyekezett menteni a menthetőt, a 15. percben már ő sem tehetett semmit: Devon Krogh egy kipattanó pakkot vágott közelről a vas alá, megszerezve ezzel a vezetést a vendégeknek (0-1).DSC_0300

A második etapot sem kezdte jól együttesünk, mert előbb Sijka hagyott ki nagy ziccert, majd ülhetett ki a büntetőpadra, s ezt könyörtelenül ki is használta a fehérvári alakulat, mely jól megjáratta a pakkot, s mivel közben kapu előtt is létszámfölényt tudtak kialakítani, ezért Reisz számára semmi gondot nem okozott a kapuba pöckölni egy kipattanót (0-2). Az újabb góltól teljesen megzavarodott együttesünk, s a fehérváriak sorozatban alakították ki a ziccereket Lindoff kapuja előtt, s ekkor csak a kanadai hálóőr tartotta meccsben csapatunkat. A játékrész derekán csökkent a nyomás a mieinket sőt, egy fehérvári kiállításnak köszönhetően végre fórban játszhatott csapatunk, de hiába záporoztak ekkor a lövések Scola kapujára, csak nem jött össze a szépítés. Lee Gilbert próbált változtatni a sorok összetételén, ám MacCann felesleges szabálytalansága miatt csak egy eltékozolt emberelőnyt, valamint egy üres kapura kihagyott Peterdi-ziccert jegyezhettünk fel, gólt sajnos nem, így a záró etap előtt még mindig kétfás hátrányban volt a DAB.DSC_0325

A harmadik etap elején egy nagyon balszerencsés találattal növelte előnyét a fehérvári alakulat, miután Holmberg lövése Léránt arcáról pattant be Lindoff ketrecébe (0-3). Pár perccel később végleg eldőlt a mérkőzés miután Reisz megszerezte második találatát is, s ekkor már érezni lehetett, hogy ma nem lesz visszaút a DAB-nak (0-4). Acélbikáink ennek ellenére is becsülettel küzdöttek, s az 53. percben Sijka centerezése pattant meg gólt érően Borbás korcsolyáján, így legalább a szépítés összejött. A hátralévő hét percben még egy meg nem adott Azari-találat borzolta a hazai drukkerek kedélyeit, de az eredmény már nem változott, így a mindkét kapu előtt pontosabb fehérváriak sajnos 4-1-es győzelmet arattak Dunaújvárosban.DSC_0322

DAB – Fehérvár AV19 1-4 (0-1, 0-1, 1-2)

DAB: Lindoff, Lencsés, Hruby, Azari, McCann, Odnoga, Rasulov, Mátyásy, Borbás 1, Bushbacher, Peterdi, Léránt, Dörök, Német, Magosi, Sijka (1), Szepessy M., Szepessy B., Nagy. Vezetőedző: Lee Gilbert.