május 3, 2024

Fotó: Mudra László - MAC

MAC-siker a fővárosban

Az öt emberelőnyéből négyet gólra váltó MAC végül magabiztosan, 6-1-re győzte le Acélbikáinkat a két gárda fővárosi összecsapásán ma este.

A fővárosi Tüskecsarnokban, a MAC vendégeként folytatták Acélbikáink az Erste Liga alapszakaszát ma este hét órától. Bár Leo Gudas együttesében kezdőként korcsolyázott jégre a héten igazolt Krajcovic kapus, a meccs esélyesének a házigazdák számítottak, ám a mieink abban bíztak, hogy fegyelmezett, lelkes játékkal szoros csatát vívhatnak ellenfelükkel.

Sajnos pont a fegyelmezettség hiányzott a mieinkből a találkozó elején, ugyanis két elkerülhető kiállítást is összeszedtek hokisaink az első négy percben, s a MAC nem tette meg azt a szívességet, hogy ezeket elhibázza, s Garát kettős, valamint Tóth szimpla emberelőnyös találatával már a 6. perc elején 2-0-ra vezetett. A folytatásban mindkét gárda előtt adódtak lehetőségek, majd jött egy újabb hátrány, melyből Gooch is bevette Krajcovic ketrecét, így a 11. percben már 3-0-s hazai fórt mutatott az eredményjelző. A játékrész második felében is megmaradt a fővárosi fölény, de újabb gól már nem született, s bár akadtak apróbb DAB-lehetőségek is, az első szünetig nem változott az eredmény.

A második etap újabb hazai előnnyel kezdődött, de ebből szerencsére már nem tudtak betalálni a vendéglátók, igaz az Acélbikák sem tudtak élni első emberelőnyükkel. A folytatás valamivel kiegyenlítettebb játékot hozott, mint korábban, de továbbra is sok volt a hiba a mieink játékában, így hiába jött az újabb fór, ebből sem jött össze a remélt szépítés. A játékrész derekától nyílt hokit láthattak a meccsre kilátogatók, akadt ziccer mindkét oldalon, ám míg a mieink továbbra sem találták a kaput, a 39. percben Schlekmann nem hibázott, így a harmadik etap előtt 4-0-ra vezetett a MAC.

A harmadik húsz percet újra erősebben kezdte a MAC, s Tóth Gergely második góljával tovább növelte előnyét, így innentől már csak az lehetett a kérdés, milyen arányban nyeri a meccset a házigazda (5-0). Mely nem akart leállni, s mikor az 53. percben Dansereau is bevágott egy újabb emberfórt, már hattal ment a vendéglátó. A véghajrában kaptak egy kettős fórt a mieink is, melyből Pinczés megtörte a hosszú gólcsendet, de a lényegen ez már nem változtatott, mert a MAC végül 6-1-es sikerrel tartotta otthon a ligapontokat.

MAC HKB Újbuda – DAB 6-1 (3-0, 1-0, 2-1)

DAB: Krajcovic – Pozsár, Erdély, Szűcs (1), Dudkin, Szappanos – Benke, Bobcek, Németh P., Török, Németh Á. – Bubnov, Szécsi (1), Pinczés O. 1, Lőczi, Horváth – Kabatayev, Druja, Tamás, Marosi, Gebei G. Vezetőedző: Leo Gudas.

Főoldali kép: MAC/Mudra László