április 29, 2024

Két pont a megyei rangadón

Bár a második felvonásban eldönthette volna székesfehérvári meccsét együttesünk, rávezetések után végül a mieink örülhettek a 2-1-es győzelemnek.

A FEHA19 elleni székesfehérvári találkozóval folytatta az Erste Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma délután kettő órától. Hokisaink bizakodva vágtak neki a mérkőzésnek, s a meglehetősen korai kezdés ellenére igen jó tempóban, ám ezt egy éles Brus-lövésen kívül nem tudták igazán nagy helyzetre váltani. Idővel megérkeztek a meccsbe a fehérvári fiatalok is, akadt védeni valója Jarvinennek is, de komoly ziccer a hazaiak előtt sem adódott. A folytatásban is nagy iramot diktáltak a felek, kevés volt a játékmegszakítás, s bár a játékrész hajrájában Pinczés emberelőnyös beleérése után videóznia is kellett a játékvezetőknek, nem volt egyértelmű, hogy teljes terjedelmével a gólvonal mögé jutott a kapus kesztyűjében pihenő pakk, így az első felvonás után gól nélküli állással vonultak pihenőre a csapatok.

Ami nem sikerült az első etap végén, az gyorsan összejött a második elején, hiszen Niskanen remek átadásából Pinczés lőtt könnyű gólt, s végre megvolt a hőn áhított előny (0-1). A folytatásban egymás után alakította ki a helyzeteket együttesünk a ziccereket, ezért Bogdanov edző már a 24. percben időt kellett kérjen, hogy rendezze csapata sorait. Ez valamelyest sikerült is, mert hiába maradtak továbbra is fölényben a mieink, már ritkábban kerültek oda a hazai kapu elé. A harmad derekán a fehérváriak próbálkozhattak emberelőnyben, szerencsére hiába, majd három-négy nagy DAB-helyzet után megtehették ezt a harmad utolsó percében is, de újabb gól nem született, vagyis 1-0-s fórral vonulhattunk a pihenőre.

A harmadik etap elején továbbra is emberelőnyben játszott a hazai alakulat, de gólt nem sikerült szereznie. Egészen a 49. percig, mikor egy buli után Mingazov lőtt a kék vonalról, takarásból, s a pakk utat talált a mieink ketrecébe (1-1). A Bikák igyekeztek magasabb sebességi fokozatba kapcsolni a gól után, de hiába játszhattak fórban, nem tudtak ők sem betalálni. A hajrában két buta kiállítást is összeszedtek a mieink, de ezeket is kivédekezték, így jöhetett a hosszabbítás. Melyben közel két percig emberelőnyben játszhatott a FEHA, de nem sikerült élnie a fórral, ahogy a mieinknek sem két helyzetükkel, így rávezetések döntötték el a pontok sorsát.

A büntetők első három körében egyik csapat sem tudott betalálni, majd Valtola megtörte a gólcsendet, miközben Jarvinen újabb rávezetést hárított. Az ötödik körben Embrich is mattolta az egyébként remekül védő Tóth kapust, s ezzel eldőlt a meccs, a mieink 2-1-re nyertek, s ezzel két, míg a fehérváriak egy ponttal gazdagodtak.

FEHA19 – DAB 1-2 (0-0, 0-1, 1-0, 0-0, 0-1) – büntetőkkel

DAB: Jarvinen – Svars, Varga, Niskanen (1), Pinczés 1, Valtola 1 (1) – Brus, Léránt, Dézsi, Embrich, Hadzinikolic – Lammi, Vas, Somogyi B., Stan, Szalma – Erdély, Somogyi N., Tamás, Török. Vezetőedző: Niko Eronen.