április 29, 2024

Két pont a Brassó ellen

A ráadás utolsó perce hozta meg Acélbikáink győztes találatát a Brassó elleni hazai összecsapáson.

Az Erste Liga legjobb százalékos mutatójával álló csapata, a Brassó ellen korcsolyázott jégre csütörtökön este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely a DEAC és a Fradi ellen szorosan elveszített mérkőzések után is a siker reményében vágott neki újabb összecsapásának.

Melyen egy új játékos is bemutatkozott a mieinknél, ugyanis Jakabfy Csongor öccse, a Svédországból hazatért 18 éves Sámuel is elfoglalta helyét a védelemben, ám azt még ő is csak a kispadról láthatta, hogy a vendégek Finucci révén már az 52. másodpercben megszerezték a vezetést (0-1). Az ijesztő kezdés után szerencsére nem omlottak össze Acélbikáink, előbb Török, majd Mazurek szerezhetett volna gólt, s bár volt dolga Bacashihua kapusnak is, bőven volt lehetősége a Gudas-csapatnak az egyenlítésre. A mutatott teljesítményre nem lehetett panasza a DAB szakvezetésének, egyedül az a fránya gól hiányzott a mieink játékából, ám mivel a túloldalon sem született újabb találat, joggal bízhattunk abban, hogy a második felvonás meghozza a fordulatot.

A térfélcsere után egyenlő erők küzdelmét hozta a meccs, ám a 26. percben ismét megvillant a Brassó második sora, s miközben a mieink talán egy elmaradt kiállítás miatt bosszankodtak, Finucci került ismét lövőhelyzetbe, s a kapu jobb oldalába bombázott (0-2). A vendégek második találata után kellett egy-két perc, mire ismét felvette a ritmust a DAB, s a 32. perc meghozta a szépítést is, mert Dansereau visszatett korongját Szappanos lőtte el Tőke hóna alatt, megfelezve ezzel a Bikák hátrányát (1-2). A gól után ráadásul kétszer is emberelőnybe került együttesünk, s bár az elsőt még kivédekezte a Brassó, a másodikból St. Pierre lőtt hatalmas gólt a jobb felsőbe a 37. percben (2-2). A Bikák ráadásul lendületben maradtak a középkezdés után is, s bő egy perccel az egyenlítő találatuk után Mazurek nyúlt bele gólt érően Gebei Bence lövésébe, így már nálunk volt az előny (3-2). Sajnos nem sokáig, mert azonnal rálépett a gázpedálra a Brassó is, mely egy kapu előtti kavarodás után Borisenko közeli találatával hamar egalizált, így a második szünetre 3-3-as állással vonultak a felek.

A harmadik etapnak nagy lendülettel vágtak neki a mieink, s már a 42. percben visszavették a vezetést Mazureknek köszönhetően, aki Azari kapu elé lőtt korongját húzta be Tőke mellett a ketrecbe (4-3). A folytatás óriási izgalmakat hozott, a Brassó nagy erőkkel rohamozott, míg a Bikák hősiesen védekeztek, s bár ezt egészen az 53. percig sikerrel tették, Carlson egy szép egyéni alakítás után kiegyenlített (4-4). A gól után ráadásul emberelőnyben is támadhatott a Brassó, de a Bikák jól védekeztek, s átvészelték a kritikus időszakot. Az utolsó percben mindkét gárda előtt adódott egy-egy óriási lehetőség a győztes gól megszerzésére, ám újabb gól már nem született, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás öt percében lényegesen aktívabb volt együttesünk, s erőfeszítéseit a 65. percben siker is koronázta, mert Kovács lövése után pont Pihlqvist elé pattant a korong a kapuvasról, s a DAB 27 éves svéd légiósa nem hibázott, így a két gárda októberi meccséhez hasonlóan ezúttal is hosszabbításban sikerült legyőznie csapatunknak a remek erőkből álló Brassó gárdáját.

DAB – Corona Brasov Wolves 5-4 (0-1, 3-2, 1-1, 1-0) – hosszabbítás után

DAB: Bacashihua (1) – Kovács (1), Pozsár, Dansereau (1), St. Pierre 1 (1), Szappanos 1 (2) – Jakabfy Cs., Vuorijärvi, Azari (1), Mazurek 2 (1), Turcotte (1) – Dósa, Jakabfy S., Németh, Pihlqvist 1, Török – Gebei B., Lencsés, Gebei G. (1), Odnoga, Pinczés O. Vezetőedző: Leo Gudas.

Brasov: Polc – Carlson 1, McFadden, Gliga, Klempa, Valchar – Dame-Malka, Wilson, Finucci 2, Molnár, Tranca (2) – Borisenko 1, Bors, Mihály, Molnár, Péter (1) – Gajdó T., Szőcs, Gajdó B., Vasile A., Vasile N. Vezetőedző: Dave MacQueen.