április 30, 2024

Két harmadig élt az esély

Volt játékosaink vezérletével győzte le Acélbikáinkat a MAC.

A mezőny egyik legerősebb csapata, a MAC ellen korcsolyázott jégre ma este hét órától a Dunaújvárosi Acélbikák hokicsapata. Lee Gilbert ezen a találkozón végre számíthatott az elmúlt két meccset kihagyó Lencsés Tamásra, valamint a térdsérüléséből felépül Timur Rasulovra is, ám a meccs esélyesének így is a házigazdák számítottak.
Akik azonnal neki is estek Acélbikáinknak, ám ahogy az elmúlt meccseken, úgy ezúttal is remekelt Lindoff kapus, aki rendre hárítani tudta a hazaiak próbálkozásait. A mieink helyzetét két emberhátrány is nehezítette, de mindkettőt kivédekezték a Bikák, akik a 15. perc elején a vezetést is megszerezték, méghozzá Borbás révén, aki Peterdi pontos passzát váltotta gólra (0-1). A térfélcserét követően újabb DAB-kiállítások miatt szomorkodhattunk, ám hiába sikerült megúszni mindkettőt, a 25. percben a tavaly még dunaújvárosi színekben játszó Szappanos mégis egálra tudta hozni az eredményt (1-1).

A folytatásban végre a Gilbert-csapat is kapott emberelőnyöket, ám ezekkel sajnos nem tudtak sok mindent kezdeni a mieink, mert a fővárosiak remekül védték harmadik előterét. A harmadik felvonást emberfórban kezdhette csapatunk, ám ezzel sem sikerült élni, s hogy még rosszabb legyen a mieink helyzete, arról Jeffrey Hayes gondoskodott, aki a 43. percben már a hazaiakat juttatta előnyhöz (2-1). A mérkőzés végül a 48. percben dőlt el, mikor a dunaújvárosi nevelésű Mestyán István is bevette a DAB ketrecét, s bár Acélbikáink próbálkoztak a szépítéssel, a hajrában Lindoff helyett is mezőnyjátékost küldött jégre a szakvezetés, újabb gólt már nem tudtak szerezni sőt, a szintén dunaújvárosi Pozsgai Tamás üres kapura szerzett találata végleg lezárta a mérkőzést, melyet végül 4-1-re veszített el együttesünk.

MAC – DAB 4-1 (0-1, 1-0, 3-0)

DAB: Lindoff, Hruby, Rasulov, Bushbacher, MacCann, Nagy, Lencsés, Smith, Azari, Borbás 1, Peterdi (1), Dörök, Léránt, Szepessy M., Szepessy B., Odnoga, Mátyásy, Revák, Sijka, Németh, Magosi. Vezetőedző: Lee Gilbert.