május 6, 2024

Kemény hétvége előtt

Két élcsapattal, a MAC HKB Újbudával és a listavezető Csíkszeredával is összemérik erejüket Acélbikáink az Erste Liga hétvégi fordulóiban.

Közel két hét szünet után két napon belül két mérkőzésen is jégre korcsolyáznak Acélbikáink, akik szombaton délután negyed háromtól a MAC HKB Újbuda, míg vasárnap este hattól a Csíkszereda gárdáját látják vendégül az Erste Liga alapszakaszában.

Leo Gudas együttese a tabella tizedik helyéről várja a MAC elleni csatát, melyre nem a Dunaújvárosi Jégcsarnokban kerül sor, ugyanis az idei szezonban új elemmel, az Erste Liga Matinéval bővült a Magyar Jégkorong Szövetség sportágat népszerűsítő rendezvénysorozata, így Acélbikáink ezúttal Ajkán korcsolyáznak jégre, ahol a meccsek megtekintése mellett különböző programok (korongkörbelövés, tombola, dobj egy macit akció) várják az érdeklődőket, akik a helyszínen kialakított játékzónában ismerkedhetnek meg a jégkoronggal.

Ami azonban magát a mérkőzést illeti, a DAB gárdája természetesen igyekezett a lehető legjobban felkészülni a fővárosiak elleni csatára, melynek azért ezzel együtt is a tabellán ötödik Kangyal-csapat az esélyese. Acélbikáink két alkalommal találkoztak az idei szezonban szombati vetélytársukkal, s mindkét csata a fővárosiak győzelmét hozta (6-1, 3-9), vagyis ahhoz, hogy jó, szoros meccset vívjunk a MAC-cal, a játék minden elemében a maximumot kell nyújtania hokisainknak.

Vasárnap újabb, talán még nehezebb csata vár a Bikákra, ugyanis este hattól az a Csíkszereda érkezik a Dunaújvárosi Jégcsarnokba, mely eddig lejátszott huszonegy meccséből tizenhatot megnyert, s mindössze ötször szenvedett vereséget, így az Újpesttel holtversenyben élen áll az Erste Ligában. Ez lesz a mieink harmadik mérkőzése a Sport Club ellen, s mivel az első kettőt egyaránt négy góllal (8-4, 3-7) nyerte a remek erőkből álló erdélyi alakulat, így ezen az összecsapáson is csak akkor lesz esély a szoros csatára, ha az Acélbikák összes játékosa tudása legjavát nyújtja hatvan percen keresztül.

A találkozóval kapcsolatos információ még, hogy a DAB vezetése erre a mérkőzésre is több programot szervez, így a Mikulás tombolán értékes nyereményekkel gazdagodhatnak a szerencsésebbek, az adventi gyertyagyújtás mellett téli ruhát gyűjtenek a rászorulóknak, illetve az egyik szünetben meglepetés koncerttel várják a szurkolókat, így vasárnap este is érdemes lesz kilátogatni a Dunaújvárosi Jégcsarnokba.