április 27, 2024

Igazolta a papírformát a bajnoki címvédő

A küzdelemre ma sem lehetett panasz, de túl sok volt a hiba Acélbikáink játékában ahhoz, hogy szorossá tegyék a Ferencváros elleni fővárosi találkozót.

Nem sokat pihenhettek a DVTK elleni vasárnapi találkozó után Acélbikáink, akik ma este már a magyar bajnoki címvédő Ferencváros ellen korcsolyáztak jégre a Tüskecsarnokban, s bár az összecsapás esélyese a házigazda volt, a mieink abban bíztak, hogy a miskolciak ellen is látott akaratos játékukkal szorossá tudják tenni a találkozót.

A kezdés kissé ijesztően alakult az Acélbikák szemszögéből, mert a Ferencváros már a 3. percben megszerezte a vezetést Fowlie találatával, aki Nagy Gergő keresztpasszát váltotta könnyű találatra (1-0). A korán bekapott gól azonban nem törte meg a Bikákat, s ahogy a DVTK ellen, úgy ezúttal is beleálltak a meccsbe, s tényleg igyekeztek megnehezíteni a favorit dolgát. Voltak ütközések, voltak helyzetek, s bár ezekből természetesen akadt a hazaiak előtt is, egálos meccset játszott ellenfelével a DAB, így hiába vonulhatott minimális fórral szünetre a fővárosi alakulat, volt oka az elégedettségre a dunaújvárosi drukkereknek is.

Éppen ezért is volt bosszantó, hogy a második harmad elején hiába került emberelőnybe együttesünk, mégis a Fradi növelte előnyét Pavuk révén sőt, mikor a 26. percben Kulmala is bevette az egyébként jól védő Kovács Dávid ketrecét, már 3-0-s hazai vezetést mutatott az eredményjelző. Acélbikáink küzdöttek továbbra is becsülettel, de az egyre inkább játékba lendülő fővárosiak ekkor már irányították a játékot, s McFadden 38. percben szerzett góljának köszönhetően már 4-0-s fórból várhatták a harmadik etapot.

Melynek elején ismét emberelőnyt kaptak a mieink, ám ma ez hátrányt jelentett, mert egy komoly védelmi hibából Tóth Gergő is bevette a DAB ketrecét, s innentől már tényleg csak a tisztes helytállás lehetett a cél (5-0). A fővárosiak azonban nem lassítottak, a hátrány után előnyből is eredményesek voltak, s Kulmala második találatával alakították ki a 6-0-s Fradi-sikert jelentő végeredményt.

FTC-Telekom – DAB 6-0 (1-0, 3-0, 2-0)

FTC: Nagy – McFadden 1 (1), Karmeniemi (2), Fowlie 1 (1), Kulmala 2 (1), Nagy (2) – Bán, Bohunicky, Komáromy, Somogyi, Tamminen (1) – Boros, Hegyi, Pavuk 1, Tóth A., Tóth G. 1 – Sarcia, Seregély, Farkas, Galántai, Roczanov (1). Vezetőedző: Fodor Szabolcs.

DAB: Kovács – Pozsár, Erdély, Horváth, Dudkin, Szappanos – Benke, Bobcek, Szűcs, Németh P., Török – Lencsés, Szécsi, Pinczés O., Lőczi, Németh Á. – Kabatayev, Druja, Tamás, Marosi, Gebei G. Vezetőedző: Leo Gudas.