április 28, 2024

Hiába a kétgólos előny

Korán hátárnyba került, majd két góllal vezetett, ám így is pont nélkül maradt a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a Titánok elleni hazai mérkőzésen.

A Titánok elleni hazai találkozóval folytatta az Erste Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely sorozatban elszenvedett tíz vereséggel a háta mögött igyekezett megszerezni első rendes játékidős győzelmét a szezonban. Ez persze nem ígérkezett könnyű feladatnak még annak ellenére sem, hogy Odnoga és Török visszatért, ugyanakkor Azari Zsoltra nem számíthatott a szakvezetés.
A kezdés nem is úgy alakult, hogy azt a mieink eltervezték, mert egy támadóharmadban elveszített korongból gyorsan kontráztak a Titánok, s Madácsi góljával meg is szerezték a vezetést (0-1). Acélbikáink mentek előre, s a tempóval végre a játék is javult, s a 11. percben Mazurek találatával az egyenlítés is összejött, majd amikor egy újabb jó csere után Dansereau lőtte ki a jobb felsőt, már nálunk volt az előny (2-1). Ezzel még nem volt vége a Bikák jó periódusának, mert a 14. perc végén Szappanos lepte meg éles szögből Gyenes kapust, megduplázva ezzel a mieink fórját, a játék képe alapján teljesen megérdemelten (3-1).
A harmad hajrájában nagy esélyt kapott együttesünk arra, hogy tovább növelje vezetését, ám hiába játszhatott egy teljes percig kettős emberhátrányban is, megremegtek a kezek, így nem sikerült megszerezni a negyedik találatot. A második felvonás elején biztosan tartotta előnyét a DAB, mely kivédekezte második emberhátrányát is, szóval nem tűnt úgy, hogy bajba kerülhetnének Leo Gudas tanítványai. Elég volt azonban egy nagy védelmi hiba és Császár visszahozta egyre a vendégeket, akik a 29. percben egy rendkívül szerencsés emberelőnyös góllal (a hátsó palánkról pattant Pinczésre, majd a kapuba a pakk) egyenlítettek is. A mieink addigi magabiztossága sajnos azonnal tova is szállt, s mikor a 36. percben Tiainen is kihasznált egy igen komoly védelmi megingást, már a Titánoknál volt az előny (3-4).
A harmadik húsz percben muszáj lett volna tempót váltania együttesünknek, ám egymás után gyűjtötte be a kiállításokat, s hiába védekezte ki szimpla, majd kettős emberhátrányát is a DAB, egyre kevesebb erő maradt a támadásokra. A 48. percben ráadásul ismét lekontrázták együttesünket a vendégek, s Balogh találata után még nehezebb helyzetbe kerültek a Bikák (3-5). Együttesünk akart ugyan, de a támadások helyett újabb két emberhátrányt kellett kivédekeznie, így sem ereje, sem ideje nem maradt már a felzárkózásra, s ezt azt jelentette, hogy a fegyelmezettebb titánok 5-3-as sikerrel vitték el a pontokat a jégcsarnokból.

DAB – Titánok 3-5 (3-1, 0-3, 0-1)

DAB: Pinczés B. – Kovács (1), Pozsár, St. Pierre, Szappanos 1, Török (1) – Jakabfy, Nilsson, Dansereau 1 (1), Mazurek 1, Odnoga (1) – Dósa (1), Mestyán, Németh, Pihlqvist, Subotic – Hruby, Somogyi N., Barna, Gebei G., Tamás. Vezetőedző: Leo Gudas.

Titánok: Gyenes – Ambrus, Reiter, Császár 1, Luusuaniemi 1 (1), Tiainen 1 – Erdély, McNulty (1), Kovács, Mihály, Péter – Dobmayer, Vas, Dézsi, Németh, Rétfalvi – Nagy, Yakimchuk, Almási (1), Balogh 1 (1), Madácsi 1 (1). Vezetőedző: Kasper Vuorinen.