április 27, 2024

Harmadszor a MAC ellen

A listavezető MAC elleni hazai mérkőzéssel folytatják az Erste Liga küzdelmeit Acélbikáink.

A Fradi elleni 4-1-es hazai vereséggel már sorozatban harmadik találkozóján maradt pont nélkül a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely továbbra is a nyolcadik helyen áll az Erste Ligában, de sajnos úgy, hogy eddigi tizenkét találkozóján még nem sikerült győzelmet aratnia a rendes játékidőben. A képet tovább árnyalja, hogy a mieink úgy előzik meg egy ponttal a Vasast és a Titánokat, hogy a fővárosiak hat, míg a megyei rivális három meccsel játszott kevesebbet a Bikáknál, vagyis ezek pótlásával, s megnyerésével meg is előzhetik Dave Leger tanítványait.

Ahhoz, hogy ezt elodázzák, vagy elkerüljék, muszáj megkezdenie a rendes játékidős sikerek gyűjtögetését jégkorongozóinknak, ám a helyzetük nem lesz egyszerű, ugyanis vasárnap este hat órától a listavezető MAC HKB Újbuda látogat a Dunaújvárosi Jégcsarnokba. A fővárosiak tavaly még a szlovák Extraligában játszva fejlesztették magukat, míg jelenleg huszonhat szerzett ponttal vezetik a táblázatot, s ha ezt nézzük, bizony nem a mieink számítanak a vasárnapi találkozó esélyeseinek.

A két csapat azonban igen szoros csatákat vívott egymással az idei szezonban, ugyanis a dunaújvárosi összecsapáson másfél perccel a rendes játékidő előtt szerezte meg győztes gólját a Kangyal-csapat (4-5), míg a fővárosi találkozón csak büntetőkkel nyert 4-3-ra az éllovas. Az eddigi találkozások alapján tehát egy kiélezett, szoros meccsre számíthatnak ezúttal is a felek, ám ahhoz, hogy végre a mieink győzelmével érjen véget az összecsapás, a játék minden elemében stabil, jó teljesítményre lesz szükség a csapat tagjaitól.