május 2, 2024

Győzelem és továbbjutás a kupában

Fordulatos találkozón aratott 4-2-es győzelmet a DVTK Jegesmedvék ellen, s ezzel bejutott a Magyar Kupa negyedik fordulójába a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

A Miskolcon elért 2-2-es döntetlen után bizakodva, a továbbjutás reményében vágtak neki Acélbikáink a DVTK Jegesmedvék elleni kupacsatának ma este fél nyolctól. A két gárda rendre kiélezett meccseket játszik egymással az idei szezonban, s ez ma sem volt másképp, ugyanis a találkozó első felvonása kiegyenlített játékot hozott, s bár az első percekben a vendégek, a folytatásban inkább a mieink akarata érvényesült. Ez szerencsére gólokban is megmutatkozott, mert a 14. percben Nemes jó letámadásából Varga került helyzetbe, s szépen kilőtte a jobb felsőt, majd két és fél perccel később Dostalek ért bele szemfülesen Svars kék vonalas lövésébe emberelőnyben, így a nyitó húsz perc után 2-0-s hazai fórnak örülhettünk.

A fordulás után nagyot változott a játék képe, a mieink valamivel visszább álltak, míg a DVTK nagy erőkkel támadott, igaz kétszer is emberfórban támadhatta a hazai kaput. Az elsőt ugyan még sikerült kivédekeznie a mieinknek, a másodiknál viszont Razumnyak bekotort egy lepattanót, s hogy a hazai drukkerek kedve még rosszabb legyen, arról Esteves gondoskodott 42 másodperccel később, miután egy komoly védelmi megingást követően a kapu elé cselezte magát, s közelről egyenlített (2-2).

Bőven ígért tehát izgalmat a harmadik felvonás, melyben előbb a Jegesmedvék, majd a Bikák játszhattak emberfórban, s ebben ma mindenképpen jobbak voltunk a vendégeknél, mert Dostalek szemfülessége újabb találatot ért az 50. percben (3-2). Nem sokkal később újabb feleslegesnek tűnő szabálytalanságot szedtek össze a Macik, s ezt Sillanpää büntette óriási kapásgóllal, így a DVTK hiába hozta le kapusát az utolsó három percre, még szépítenie sem sikerült, így Acélbikáink 4-2-es győzelmet aratva, 6-4-es összesítéssel jutottak be a sorozat negyedik fordulójába.

DAB – DVTK Jegesmedvék 4-2 (2-0, 0-2, 2-0) továbbjutott a DAB 6-4-es összesítéssel

DAB: Tóth – Sziszak, Svars (2), Szalma, Nemes, Dostalek 2 – Blomberg, Ahonen, Elomaa, Koskinen (1), Sillanpää 1 (1) – Varga 1, Maarnela, Hadzinikolic (2), Lorraine, Somogyi – Léránt, Károly, Pinczés, Atamancsuk. Vezetőedző: Niko Eronen.

DVTK: Praták – Verveda, Bean, Esteves 1, Lövei (1), Barrow (1) – Szirányi, Szathmáry (1), Kulesov, Páterka (1), Berdnyikov – Szalay, Vojtkó, Trozsák, Makai, Razumnyak 1 – Farkas, Skrabov, Miskolczi, Csiki, Mattyasovszky. Vezetőedző: Steve Kasper.