április 28, 2024

DAB – DVTK edzői értékelések!

Így látták a szakvezetők a DAB és a DVTK dunaújvárosi kupacsatáját.

Niko Eronen: – Ma jól érkeztünk meg a meccsbe, a vasárnapi teljesítmény után nagyon koncentráltuk arra, hogy jó lábbal kezdjük a meccset, s az első harmadot úgy érzem, kontroll alatt is tudtuk tartani. A másodikban összeszedtünk pár felesleges kiállítást, azokkal átbillent a momentum a DVTK javára. 2-2 után azonban visszataláltunk a meccsbe, jól működött az emberelőnyös játékunk, s ezzel sikerült végül megnyernünk a párharcot. Ma mind a négy sor és a kapusunk is “ott volt” a meccsen, nem voltak gyenge emberek a csapatban és mindenki nagyon akarta ezt a továbbjutást, ennek is örülhettünk ma.

Steve Kasper: – Jól játszottunk az első harmadban, aztán mégis kétgólos hátrányban találtuk magunkat, de nem pánikoltunk, nem adtuk fel, s visszaküzdöttük magunkat a meccsbe. A harmadik harmadban elkövettünk pár hibát, nem szedhetünk össze két kiállítást a támadó harmadban, azzal csak problémát kérjük magunknak, s jár a kredit ellenfelünknek, mert ki is használta ezeket. Ez nagy különbség volt ma, ők gólokat lőttek az emberelőnyökből, s bár nekünk is megvoltak a lehetőségeink, de, amikor kellett volna, nem tudtunk élni velük.