május 5, 2024

Gyergyói öröm a jégcsarnokban

Nem sikerült megnehezítenie a remek erőkből álló Gyergyó HK dolgát Acélbikáinknak a két gárda ma esti edzőmérkőzésén.

Második nyári felkészülési találkozóját játszotta a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely az Erste Liga egyik élcsapatát, a Gyergyói HK-t látta vendégül a jégcsarnokban ma este hét órától. Az összecsapás első percei a vendégekről szóltak, akik már a 3. percben megszerezték a vezetést Bíró Gergő emberelőnyös találatával, majd mikor két perccel később Silló is bevágott egy szólót, már 0-2-es állást mutatott az eredményjelző. A folytatásban megvoltak a lehetőségei a mieinknek is arra, hogy szépítsenek, ám hiába álltak többször szemben a kapussal, nem tudták beütni ziccereiket, s ahogy az ilyenkor lenni szokott, jött egy újabb gyergyói fór, melyet ismét gólra váltott a vendégcsapat (0-3).

Az Acélbikák szépítő találata a 19. perc elején, Szappanos emberhátrányos megugrásával érkezett meg sőt, a második etap elején Szűcs vágott a hálóba egy kapu mögül visszatett korongot, s ekkor úgy tűnt, akár még szoros is lehet a parti (2-3). A vendégek azonban máshogy gondolták, fizikai fölényüket maximálisan érvényre juttatva vezették támadásaikat, s mivel a befejezéseknél is kíméletlenek voltak, tizenkét perc alatt négy gólt szerezve el is döntötték a meccset (2-7). Az utolsó harmad valamivel kiegyenlítettebb játékot hozott, egy-egy gyergyói és török révén egy dunaújvárosi góllal, így a vendégek végül magabiztos 8-3-as sikert arattak a találkozón.

DAB – Gyergyói HK 3-8 (1-3, 1-4, 1-1)

DAB: Kovács (Pinczés B.) – Farkas, Bubnov, Pinczés O., Szűcs 1, Szécsi, Németh P. (2), Lőczi, Benke, Horváth, Pozsár, Tamás, Bobcek, Druja, Marosi, Erdély, Dudkin, Török 1 (1), Németh Á., Szappanos 1, Gebei G., Somogyi N. Vezetőedző: Leo Gudas.