április 29, 2024

Fontos pontok egy jó ellenféllel szemben

Fordulatos, nagy csatában, büntetőlövések után arattunk 5-4-es sikert a Gyergyói HK ellen!

A Fraditól és a Csíkszeredától elszenvedett súlyos vereségek után, a Gyergyói HK-t látta vendégül ma este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. Mivel a két gárda eddigi meccseit rendre az erdélyiek nyerték, így ezúttal is ők számítottak az összecsapás esélyeseinek, ám a hazai szakvezetés bízott abban, hogy az elmúlt napokban sikerült kijavítani a korábban elkövetett hibákat, s képesek lesznek meglepni a remek erőkből álló vendégeket.

Akik nagyon erősen kezdték az összecsapást, az első hét-nyolc percben egyértelműen az ő elképzeléseik szerint alakult a játék, egyedül a gólszerzés okozott gondot a több helyzetet is kidolgozó erdélyieknek. A játékrész derekához érve érkezett meg a meccsbe az Acélbikák alakulata is, mely első emberelőnye alatt két kapuvasig is eljutott, a vezetést azonban nem tudta megszerezni. Ami nem jött össze a mieinknek, az a 16. percben már sikerült a Gyergyónak, mely Podlipnik pontos lövésével törte meg a gólcsendet (0-1).

A második felvonásból még egy perc sem telt el, mikor Mazurek ért bele gólt érően Kovács kék vonalas bombájába, ám túl sokáig nem örülhettünk a döntetlennek, mert a 26. percben egy, a játékvezetőről lecsorgó koronggal ugrott ki Koskiranta emberhátrányban, s egy szép lövéssel ismét előnybe hozta együttesét (1-2). Sokat szerencsére nem kellett várni az Acélbikák válaszára sem, mert a 29. percben Dansereau szelídített meg egy korongot a kék vonalnál, majd közelebb lopta magát a kapuhoz, s irtózatos erővel kilőtte a bal sarkot (2-2). Ekkor fölénybe is kerültek a mieink, ám ahelyett, hogy vezetést szereztek volna, a támadó harmadban korongot veszítettek, melyből Csergő szólózott, s újra vezetést szerzett a Gyergyói HK-nak (2-3). A mieink az újabb vendégtalálat után sem rogytak meg, s erőfeszítéseiket a harmad utolsó másodperceiben siker is koronázta, mert Dansereau remek cselei és pontos passza után Szappanos lőtt gólt tizenöt másodperccel a játékrész vége előtt, így bőven ígért még izgalmakat a harmadik felvonás (3-3).

Az utolsó húsz perc elején ismét a vendégek domináltak, de a DAB nemcsak jól védekezett, hanem volt ereje az ellentámadásokra is, s a 46. percben Turcotte szép fonák emelésével végre a vezetést is magához ragadták az Acélbikák (4-3). A bekapott gól után óriási elánnal küzdött ellenfelünk az egyenlítésért, s ez az 52. percben össze is jött a vendégeknek, akik Troncinsky góljával egalizáltak is (4-4). A rendes játékidő hajrájában is aktívabb volt a GYHK, de Bacashihua mindent fogott, így jöhetett a hosszabbítás. A ráadás öt percében mindkét gárda megnyerhette volna a meccset, bőven akadt lehetősége a feleknek erre, ám a kapusok továbbra is remekül teljesítettek, így a büntetőlövésekre maradt a végső döntés.

A rávezetések első öt körében csak egy-egy alkalommal találtak be a csapatok, a hatodikban Dansereau és St-Amant is biztos kézzel értékesítette szólóját, ugyanakkor a hetedik párban St. Pierre felső sarkos bombája után Bacashihua megfogta Pance rávezetését, így a Bikák a Fradi és a Csíkszereda elleni kínos vereségek után végre egy jó csapat ellen aratott értékes győzelemnek örülhettek (5-4).

DAB – Gyergyói HK 5-4 (0-1, 3-2, 1-1, 0-0, 1-0) – büntetőlövések után

DAB: Bacashihua – Kovács (2), Pozsár, Dansereau 1 (2), St. Pierre 1, Szappanos 1 (1) – Gebei B., Vuorijärvi, Azari (1), Mazurek 1 (1), Turcotte 1 – Dósa, Jakabfy S., Németh, Pihlqvist, Török – Jakabfy Cs., Lencsés, Gebei G., Pinczés O., Tamás. Vezetőedző: Leo Gudas.

GYHK: Cooke – Kozma, Troncinsky 1, Koskiranta 1 (1), St-Amant (1), Szigeti – Fejes, Podlipnik 1 (1), Csergő 1, Pance (1), Silló – Ferenc, Rasulov, Bíró, Péter, Szabó – Imre, Lázár, Barabás, Elekes, Sára. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.