április 29, 2024

Ezúttal egy pont jutott

Hiába vezetett két góllal is együttesünk, büntetőlövések után szenvedett 4-3-as vereséget a FEHA19 elleni székesfehérvári találkozón az Erste Liga újabb fordulójában.

Bő két héten belül másodjára húzott szerelést Székesfehérváron a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata kedden este a FEHA19 ellen. A mieink célja természetesen ezúttal is a győzelem megszerzése volt, ám a meccs nem kezdődött túl nagy iramban, inkább a küzdelem dominált a jégen, mint a szép, ötletes játék. Így is sikerült azonban megszerezni a vezetést Varga révén, aki a tizedik perc végén mattolta Márkus kapust egy távoli, talán meg is pattanó lövéssel (0-1). A folytatás kiegyenlített játékot hozott, túl sokat nem kerültek veszélybe a kapuk, s bár Léránt könnyen kettőre növelhette volna a dunaújvárosi gólok számát, közeli ziccerét védte a hazai hálóőr.

A második húsz percet jobban kezdték Acélbikáink, egy erőszakos korongszerzést követően Hadzinikolic találta meg Vargát a kapu közelében, s ő ezúttal sem hibázott; a korong Márkust érintve jutott be jobb alsóba (0-2). Ahogy a mieink első gólja, úgy a házigazdáké is váratlanul született a 23. percben, de ez semmit nem vont le Mingazov érdemeiből, aki remekül eltalálta a kapu mögül visszatett korongot, s újra teljesen nyílt lett a meccs (1-2). A fehérváriak láthatóan vérszemet is kaptak, míg a Bikákból ezúttal hiányzott az a lendület, ami például a Csíkszereda ellen jellemezte játékukat. Így is volt lehetőség a gólszerzésre, ám Varga nagy helyzetéből kontrázott a Fehérvár, s Kóger révén kiegyenlített a 32. percben (2-2).

A továbbiakban is több helyzete volt a vendéglátóknak, Kovács jóval többet volt foglalkoztatva, mint a kollégája, s bár egészen az 53. percig nem született újabb találat, Simon beleérős góljánál már fiatal hálóőrünk is tehetetlen volt (3-2). A gólra jól reagáltak a mieink, azonnal felpörgették a játékot, s Szalma átadásából Lammi bő fél percen belül egalizált (3-3). Az utolsó öt percben kétszer játszhattak emberelőnyben hokisaink, ám ezúttal nem működött az emberelőny sem, lövésig is alig jutottunk, ám a hosszabbítást Niskanen kiállítása miatt mégis a DAB kezdhette hátrányban.

Itt újra Kovács védéseire volt szükség az eredmény tartásához, de a ráadás utolsó pillanataiban két ajtó-ablak helyzetet is kihasználatlanul hagytak a mieink, így a két gárda legutóbbi meccséhez hasonlóan ezúttal is rávezetések döntötték el a pontok sorsát. Itt sajnos a fehérváriak voltak pontosabbak, öt büntetőjükből kettőt is belőttek, míg a hokisaink közül csak Niskanen volt erre képes, így végül a FEHA19 örülhetett a 4-3-as győzelemnek.

Edzői értékelések

Anatoli Bogdanov: – Szoros csata volt, jó mérkőzést láthattak a nézők, volt, hogy a sebesség került előtérbe, de akadtak olyan időszakok, ahol a taktikai harc dominált. Keményen játszottunk, harcoltunk minden korongért. Hátrányba kerültünk, de a második harmad jól sikerült. Talán a legjobb meccsüket játszottuk eddig, keveset hibáztunk, megvoltak a lehetőségeink a győzelemre előbb is, például a ráadásban emberelőnyben. A szétlövésben a szerencse ránk mosolygott.

Niko Eronen: – Úgy kezdtünk, ahogy szerettük volna, nálunk volt a pakk, kontrolláltuk a játékot. Elhúztunk két góllal, úgy tűnt, minden a mi szánk íze szerint alakul. Szépített a Fehérvár, valamit történt a csapattal, mintha kicsit elvesztettük volna a fókuszt. Összességében nem rossz az egy pont Fehérváron, a FEHA19 éhesebb volt ma nálunk, megérdemelten nyertek. Amit láttunk ma a csapattól azzal nem lehetünk elégedettek, itt az idő, hogy mindenki felébredjen. Szerencsére ez egy bajnoki volt csak, a héten lesz még javítási lehetőségünk.

FEHA19 – DAB 4-3 (0-1, 2-1, 1-1, 0-0, 1-0) – büntetőkkel

DAB: Kovács – Varga 2, Svars (1), Niskanen, Valtola, Török (1) – Léránt, Brus, Embrich, Hadzinikolic (1), Dézsi – Lammi 1, Vas (1), Szalma (1), Pinczés, Somogyi B. – Marosi, Erdély, Strenk (1), Stan, Horváth. Vezetőedző: Niko Eronen.