április 26, 2024

Ezúttal az UTE örülhetett

Sok hibával, fegyelmezetlenül játszottunk az UTE ellen, így nem volt esély a pontszerzésre.

Az UTE elleni fővárosi mérkőzéssel folytatta a MOL Liga küzdelmeit ma este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely a legutóbbi kupameccsen aratott 5-2-es siker után bizakodva várta a fővárosiak elleni találkozót. Ehhez képest sajnos finoman szólva sem pörögtek rá az első harmadra játékosaink, akik támadásban pontatlanul játszottak, így hiába kaptak az első hat percben két emberelőnyt, egyikből sem tudtak igazán komoly gólhelyzetet kialakítani. Arról, hogy a mieink helyzete még nehezebb legyen, Frolik gondoskodott, aki már az ötödik percben mattolta Duscheket, s mivel a már említett második fór után a harmadikat sem tudta kihasználni a DAB, a vendéglátók könnyedén őrizték előnyüket sőt, ha Duschek nem véd több alkalommal is bravúrosan, akár tovább is növelhette volna vezetését a házigazda (1-0).

Reméltük, hogy a térfélcsere után javul a mieink játéka, ám sajnos tovább romlott, mert a lilák a 23. percben újabb gólra váltottak egy emberelőnyt, majd két hatalmas védelmi hibát kihasználva előbb Ropret, majd Frolik vette be a teljesen magára hagyott Duschek ketrecét, így a 33. percben már 4-0-s hazai vezetést mutatott az eredményjelző. Kapusunkat Koitmaa váltotta a ketrec előtt, aki azonnal egy bravúros védéssel mutatkozott be, majd a harmad vége előtt bő egy perccel Becze volt szemfüles, így legalább a szépítés összejött, ám a remélt pontszerzéstől így is nagyon messze voltak az Acélbikák (4-1).

A harmadik húsz perc elejét nagyon megnyomta a DAB, több komoly lehetősége is volt a mieinknek, ám ezekkel nem tudtak élni Azariék, ráadásul Beczét a 48. percben kiállították a játékvezetők, így újra védekeznie kellett a mieinknek. Ugyan ezt a részfeladatot ekkor jól oldották meg, a lendületük megtört, így az újpestiek továbbra is nagyon magabiztosan óvták előnyüket. A véghajrá már semmi izgalmat nem hozott, már ami a győztes kilétét illeti, mert a hazaiak sikere már nem forgott veszélyben, ám Azari kiállításai miatt az utolsó hat percet gyakorlatilag emberhátrányban játszották végig a Bikák, akik összességében sima, 4-1-es vereséget szenvedtek.UTE – DAB 4-1 (1-0, 3-1, 0-0)

UTE: Sila, Huba, Kiss, Benk (2), Frolik 2, Ropret 1 (1), Hegyi (1), Gröschl (1), Csanyi, Nemes 1, Tóth, Nagy, Kovács, Szalma, Dósa, Pápa, Virág, Pokornyi, Dömötör, Turbucz. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.

DAB: Duschek, Hudec, Ölander, Azari, Cseter (1), Dansereau, Hruby, Ladygin, Becze 1, Török, Kaszkov, Lencsés, Hüffner, Odnoga, Nagy, Tanka, Németh, Borbás, Léránt. Vezetőedző: Heikki Malkia.