április 27, 2024

Előnyben az Acélbikák

Remek játékkal aratott 3-1-es győzelmet együttesünk az Újpest vendégeként a kvalifikációs playoff első mérkőzésén.

A kvalifikációs playoff első mérkőzését játszotta együttesünk az Újpest otthonában ma este hat órától. A mérkőzésre természetesen nagyon elszántan készültek hokisaink, hiszen mindenki tisztában volt azzal, hogy a remélt továbbjutáshoz legalább egyszer hazai pályán is le kell győzniük a lila-fehéreket.

A siker volt a célja persze a házigazdáknak is, ám az első percek meglehetősen óvatos játékot hoztak, egy-egy távoli lövéssel, melyek nem okoztak gondot a kapusoknak. Az első igazán nagy helyzet a mieink előtt adódott, ám hiába szólózhatott Valtola a 10. percben, nem tudta mattolni Rajnát. Nem sokkal később Jarvinen is bemutatta első bravúrját, majd jobbára a mezőnyben birkóztak egymással a felek úgy, hogy a kapusoknak nem volt túl sok feladata. A 17. percben viszont hibázott Rajna, kiment a kapu mögé, de Hadzinikolic elszedte tőle a korongot, majd középre játszott, ahol érkezett Brus és az újpesti hálóőr lábai között a hálóba lőtt (0-1). Bár a következő cserét megnyomták a lilák, ismét volt oka az örömre a DAB drukkereinek, ugyanis a 19. percben Ribcsik távolija is utat talált a hálóba, így az első felvonás végén 2-0-s dunaújvárosi vezetéssel vonultak pihenőre a felek.

A második harmadra egy agresszívabb Újpest jött ki a jégre, de Acélbikáink felvették a kesztyűt sőt, egyértelműen irányították a játékot, mert rendre megnyerték az egy-egy elleni csatákat is a fővárosiak ellen. A 30. percben egy remek kontra végén Hadzinikolic tálalt remekül Embrich elé, aki Rajnát kicselezve fonákkal a bal felsőbe emelt, még kedvezőbb helyzetbe hozva ezzel együttesünket (0-3). A vendéglátók hiába próbálkoztak bármivel, a DAB védelme nem adott sok lehetőséget a gólszerzésre, így a mieink megérdemelt vezetéséről várhattuk az utolsó játékot.

Melyben egyből Rajnának akadt feladata, ám a hazaiak hálóőre meccsben tartotta csapatát. A 47. percben először játszhatott emberelőnyben az újpesti alakulat, mely sajnos remekül kijátszotta a fórt, s Jekunen találatával megtörte hosszú gólcsendjét (1-3). A folytatásban nagy erőket mozgósítottak a vendéglátók, míg a mieink csak és kizárólag a biztonságra mentek. Az idő szépen lassan csordogált, s ugyan az utolsó bő két percben kapusa helyett mezőnyjátékost küldött be Virág Csaba, az eredmény már nem változott, s a mieink 3-1-es győzelemmel vették el a lilák pályaelőnyét a három nyert meccsig tartó párharcban, melynek második felvonását csütörtökön este hattól rendezik meg ismét az Újpesti Jégcsarnokban.

UTE – DAB 1-3 (0-2, 0-1, 1-0)

DAB: Jarvinen – Brus 1 (1), Varga (1), Embrich 1 (1), Hadzinikolic (2), Valtola – Kmec, Svars, Dézsi, Somogyi, Szalma – Léránt, Vas, Mihalik, Niskanen, Ribcsik 1 – Lammi, Marosi, Strenk, Szabó. Vezetőedző: Niko Eronen.