április 27, 2024

Egálról folytatjuk

A tegnapi 3-1-es siker után ma sajnos 4-2-es vereséget szenvedett együttesünk Újpesten, így 1-1-es állásról folytatódik a két csapat párharca.

Az Erste Liga playoff kvalifikációjának második mérkőzését játszotta együttesünk az Újpest otthonában ma este hat órától, s a 3-1-es tagnapi győzelem után a mieink előnyük növelésért, míg a hazaiak az egyenlítésért szálltak csatába.

Az várható volt, hogy a vendéglátók nagyobb elánnal vetik magukat küzdelembe, s ez igaz is volt az első percekben, mert a lilák sokkal energikusabban játszottak. A mieink tempója is megvolt, ám igazán nagy gólhelyzetet nem, csak pár veszélyesebb távoli lövést tudtunk feljegyezni az első tíz percben. A harmad derekán megkapta első emberelőnyét a párharcban együttesünk, mely élni is tudott a fórral, miután Valtola kapu mögül visszatett korongját Somogyi vágta a kapuba (0-1). A gól után Madácsi lőtt kapuvasat a túloldalon, majd újabb fórt kaptak a mieink, ám ezzel már nem tudtak élni, s bár a harmad végére egyre keményebbé vált a csata, újabb gól már nem született az első szünetig.

A második felvonás elején az újpestiek is gyorsan kaptak egy emberelőnyt, s ezt villámgyorsan ki is használták Shirley révén, így kezdődhetett minden elölről a 23. percben. A folytatás egyre nyíltabb játékot hozott, volt lehetőség mindkét oldalon, ám Jarvinen és Rajna is több nagy védést bemutatva őrizte az eredményt. A 34. percben megint parlagon hagytak egy fórt a mieink, majd miután kiegészült az Újpest előnybe került, méghozzá egy meglehetősen érdekes góllal, mert egy Jarvinen-védés után a játékvezető a sípjába fújt, ám a lecsorgó korongot Kovács a kapuba lőtte, s hiába reklamáltak a Bikák, a sporik megadták a találatot, s a hazaiak 2-1-es vezetésével vágtak neki a felek a harmadik húsz percnek.

A záró felvonásban görcsösen játszottak hokisaink, sok volt a technikai hiba az Acélbikáknál, így hiába mentek előre, igazán nem tudták veszélyeztetni a hazai kaput. Az 51. percben ráadásul saját kapuja előtt is nagyot hibázott együttesünk, s az eladott korongból Kiss Phil lőtt takarásból a kapuba, megduplázva ezzel a hazaiak vezetését (3-1). A folytatásban sem változott a játék képe, a lilák biztosan őrizték előnyüket, egészen addig, míg le nem vitte kapusát együttesünk, mert a hat az öt elleni játékban sikerült sakk-mattra kijátszani egy támadást, melyből Ribcsik szépített szűk másfél perccel a lefújás előtt (3-2). A mieink maradtak a hat az öt elleni játéknál, ám az utolsó másodpercekben Pereszunko bevette az üresen hagyott dunaújvárosi kaput, így az UTE végül 4-2-es győzelemmel egyenlítette ki a párharcot, melynek harmadik és negyedik találkozóját Dunaújvárosban rendezik meg vasárnap és hétfőn.

UTE – DAB 4-2 (0-1, 2-0, 2-1

DAB: Jarvinen – Brus, Varga, Embrich (2), Hadzinikolic, Valtola (2) – Kmec, Svars, Dézsi, Somogyi 1, Szalma – Léránt, Vas, Marosi, Strenk, Szabó – Lammi, Mihalik, Niskanen, Ribcsik 1. Vezetőedző: Niko Eronen.