április 29, 2024

Döntetlenről folytatjuk a kupában

Két és fél másodperccel a meccs vége előtt mentette döntetlenre a DVTK Jegesmedvék csapata a Magyar Kupa második fordulójának odavágóját Acélbikáink ellen.

Miskolcon, a DVTK Jegesmedvék elleni Magyar Kupa találkozón korcsolyáztak jégre hokisaink ma este fél héttől. Mindkét csapat a legjobb felállásában vágott neki a párharc első mérkőzésének, melynek első felvonását nagyon bátran, támadó szellemben kezdték Acélbikáink. Ugyan az első lehetőség egy kontra után így is a hazaiak előtt adódott, a folytatásban többször is sikerült kapujuk elé szorítani a Jegesmedvéket, s ez helyzetekben, ziccerekben is megmutatkozott: a játékrész derekán egy támadáson belül három tiszta helyzetnél is a hazai hálóőr védett bravúrral, majd Valtola szólója után is ő örülhetett. A harmad hajrájához érve elkövettek pár hibát játékosaink saját harmadukban, s a könnyen szerzett korongokból már a DVTK is veszélyeztetni tudott, de Kovács is magabiztosan tette a dolgát, így a nyitó húsz perc gól nélküli döntetlennel ért véget.

A második felvonást emberelőnyben kezdték a vendéglátók, akiknek sajnos nem kellett sok a gólszerzéshez, s Páterka beleérős találatával meg is szerezték a vezetést a 21. percben (1-0). A gól után újra Kovácsnak kellett védenie, majd Erdély került ajtó-ablak ziccerbe, de Kiss Bence ezúttal is kifogott a mieinken. A harmad derekán újra emberhátrányban kellett védekeznünk, ezúttal sikerrel sőt, a visszatérő Niskanen egyedül vezethette a kapura a pakkot, de sem ő, sem Embrich nem tudott kapuba találni. A változatos küzdelemben a DVTK inkább távoli lövésekkel, beleérésekkel próbálkozott, szerencsére már kevés sikerrel, míg a mieink előtt több közeli és igen komoly lehetőség adódott, de vagy a passzokba, vagy a befejezésekbe csúszott hiba, így a második szünetig nem változott az eredmény.

Az újabb fordulás után előbb Dézsi, majd Török ziccerénél védett Kiss, míg a túloldalon újabb távoli próbálkozást szedett le Kovács. A játékrész feléhez közeledve kicsit csendesedett a meccs, egészen a 48. percig, mikor négy a négy ellen játszottak a felek, s Hadzinikolic remek passzából Varga már nem hibázott, (1-1). Az egyenlítés után Stan cselezte magát ziccerbe, de nem talált kaput, majd mikor már mindenki azt gondolta, hogy nem változik az eredmény, Léránt verekedte be magát a hazai kapu elő, s bár Kiss védett, a kapu előtti kavarodásban Hadzinikolic eszmélt a leggyorsabban, s a balalsóba pöccintette a pakkot (1-2). Ezzel azonban még mindig nem volt vége, mert a hazaiak kapusukat lehozva támadtak, ám Kovács két és fél másodperccel a lefújás előtt kilökte a kaput a helyéről, amiért büntetőt kaptak a hazaiak, s mivel a rávezetést Kulesov értékesítette, így 2-2-es döntetlennel ért véget a találkozó, aminek eredményével a látottak alapján inkább a miskolciak lehettek elégedettebbek.

A párharc tehát innen folytatódik, egy hét múlva, 23-án este hét órától Dunaújvárosban mérik össze erejüket egymással a felek, hogy eldöntsék, ki jut be a Magyar Kupa következő fordulójába.

DVTK Jegesmedvék – DAB 2-2 (0-0, 1-0, 1-2)

DVTK: Kiss B. – Szirányi, Vojtkó, Galajda, Miskolczi, Mattyasovszky – Skrabov, Ilvessuo, Páterka 1, Razumniak, Kulesov 1 (1) – Kiss R., Wehrs (1), Blasko, Farkas, Lövei – Illés, Pecsét, Ritó, Vas J. Vezetőedző: Tokaji Viktor.

DAB: Kovács – Svars, Varga 1, Niskanen, Szabó, Valtola – Brus, Léránt (1), Somogyi, Szalma, Török – Lammi, Vas M., Dézsi, Embrich (2), Hadzinikolic 1 (1) – Erdély, Pinczés, Marosi, Stan. Vezetőedző: Niko Eronen.