április 29, 2024

Csak döntetlen Miskolcon

Bőkezűen szórta el helyzeteit, így csak 3-3-as döntetlent ért el együttesünk a DVTK Jegesmedvék Akadémia elleni kupaselejtezőben.

Valamelyest felforgatott sorokkal, több játékosát is nélkülözve vágott neki a Magyar Kupa selejtező odavágójának a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a DVTK Jegesmedvék Akadémia ellen ma este fél héttől. Niko Eronen együttese természetesen a siker reményében korcsolyázott jégre a miskolciak U21-es csapata ellen, s a mieink keretében már ott volt a gárda új hátvédje, a korábban a KHL-ben is játszó 24 éves lett Pauls Svars, akinek leigazolását ma jelentették be az Acélbikák.

A hazai fiataloknak ez a meccs komoly lehetőség volt a bizonyításra, s a miskolciak erősen is kezdtek sőt, miután kivédekeztek egy emberhátrányt, már a 6. percben megszerezték a vezetést Csiki révén, igaz ehhez kellett a DAB védelmének komoly kihagyása is (1-0). A folytatásban újabb előnyt hagytak parlagon a Bikák, a hazaiak viszont éltek első fórjukkal, s a 13. percben megduplázták előnyüket (2-0). Nem sokáig volt azonban kétgólos a miskolci előny, mert tizenöt másodperccel később Pinczés egy beleérős góllal szépített, majd négy perc múlva Valtola lőtte ki a jobb felsőt közelről, s bár a folytatásban is nagy fölényben játszottak a Bikák, az eredmény már nem változott a szünetig (2-2).

A második etap elején egy szimpla előnyből kettős hátrányba kerültek a Bikák, akik ezt, majd a következő hátrányt is kivédekezték sőt, utóbbiból két tiszta ziccert is kihagytak. A folytatásban a mieink is kaptak két előnyt, ám ahogy egyenlő létszámban, úgy fórból is nagyon bőkezűen bántak helyzeteikkel, így hiába játszottak nagyon komoly fölényben, csak nem tudták megszerezni a vezető találatot, vagyis a második húsz perc után is 2-2-t mutatott az eredményjelző.

A harmadik felvonásra sem változott a játék képe, továbbra is a DAB játszott fölényben, de a hazai kontrákban is akadt azért veszély, igaz ezekből már nem volt annyi, mint a korábbi harmadokban. Az óriási dunaújvárosi fölény a 47. percben érett végre góllá, mikor Niskanen volt eredményes, s végre nálunk volt az előny (2-3). A gól után is támadásban maradtak a Bikák, lendületüket egy kiállítás törte meg, igaz a hazaiak még a kapu közelébe sem jutottak a két perc alatt. Az utolsó két percre ismét fórba kerültek az akadémisták, s ebből sajnos már be is találtak, így hiába a hatalmas fölény, a 25-62-es lövési mutató, a meccs végül 3-3-as döntetlennel ért véget. A párharc visszavágóját Dunaújvárosban rendezik meg október 18-án, este 20:40 perctől.

DVTK JA – DAB 3-3 (2-2, 0-0, 1-1)

DAB: Jarvinen – Brus, Lammi, Horváth, Marosi, Stan – Erdély (1), Léránt, Szabó, Tamás, Török – Svars, Vas, Dézsi, Hadzinikolic, Pinczés 1 – Gál, Somogyi N., Niskanen 1 (1), Strenk, Valtola 1 (1). Vezetőedző: Niko Eronen.

Kép forrása: DVTK JA