május 6, 2024

Búcsú a kupától

A hazai hibákat könyörtelenül kihasználó BJAHC Dunaújvárosban is győzni tudott, s kettős sikerrel jutott be a Magyar Kupa négyes döntőjébe.

A fővárosban elszenvedett 4-3-as vereség után egygólos hátrányból várta a Magyar Kupa harmadik fordulójának visszavágóját a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a BJAHC ellen ma este fél héttől. Bár együttesünkből továbbra is többen hiányoztak betegség, illetve egyéb okok miatt, a mieink a bravúr, vagyis a továbbjutás reményében korcsolyáztak jégre az ország egyik legjobb csapata ellen.

A meccs eleje azonban nem alakult jól, mert a vendégek már a 4. percben emberelőnybe kerültek, s fórjukat szűk fél perc alatt értékesítve megszerezték a vezetést Elo közeli góljával (0-1). A bekapott találat után sem volt nyugta a mieinknek, egymás után háromszor kellett emberhátrányban védekezniük, ám kihúzták kapott gól nélkül a kritikus perceket, így nem tudott jobban meglépni az egyébként nagyon élesen játszó fővárosi alakulat.

Mivel öt az öt ellen nagyjából pariban voltak a felek, abban reménykedtünk, hogy fegyelmezettebb játékkal képesek leszünk visszajönni a meccsbe a második harmadban. A vendégek letámadása azonban nagyon nem ízlett hokisainknak, akik egy elveszített korongból szűk öt perc alatt kétgólos hátrányba kerültek, majd hiába játszhattak négy percig fórban, képtelenek voltak bevenni Farkas ketrecét. A játékrész hajrájában sajnos végleg eldőlt a továbbjutás kérdése, mert előbb az ellenfél harmadánál, majd a pálya közepén veszítettek korongot hokisaink, s az ellentámadásokból Molnár és Tóth Richárd is bevette a hazai kaput (0-4).

A harmadik húsz percet áthúzódó, négyperces emberhátrányban kezdték hokisaink, s bár az első két percet kivédekezték, a másodikból Galoha már betalált, tovább növelve ezzel a BJAHC vezetését. Acélbikáink Niskanen találatával azért még szépítettek a 44. percben, ám ennél tovább már nem jutottak, így a fővárosiak magabiztos, 5-1-es sikert arattak, s kettős győzelemmel jutottak be a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé, míg a mieink pénteken, a Titánok elleni hazai meccsen találhatnak vissza a győzelem útjára.

Niko Eronen: – A terv az volt, hogy szívből is küzdve tudjunk játszani, s megtegyünk mindent, amit tudunk, de egyszerűen nem találtuk a játékunkat. Az ilyen típusú meccseken sok mindennek kell a mi oldalunkon lennie, de ezt ki kell érdemelnünk, ma azonban sajnos nem érdemeltünk meg semmit.

Kangyal Balázs: – Annak tükrében, hogy tegnap éjjel értünk haza Debrecenből és edzettünk is, nagyon össze volt ma rakva a játékunk, nem hagytunk kétséget a továbbjutás felől. Voltak lehetőségeink, amikkel élnünk kellett, ezekkel éltünk is, ismét kiváló volt a kapusteljesítményünk, nagy siker a négyes döntőbe jutás ennek a kis klubnak, szóval nagyon boldogok vagyunk.

DAB – BJAHC 1-5 (0-1, 0-3, 1-1)

DAB: Kovács – Svars (1), Varga, Dézsi, Mihalik, Szalma – Brus, Lammi, Niskanen 1, Hadinikolic, Somogyi (1) – Kmec, Vas, Léránt, Marosi, Szabó – Embrich, Erdély, Pinczés, Stan, Stenk. Vezetőedző: Niko Eronen.

BJAHC: Farkas – Pozsgai (2), Tóth G. (1), Ravasz, Galoha 1, Djumic – Szabó, Garát, Elo 1, Viikila 1 (1), Schlekmann (2) – Gőz (1), Tóth P., Tóth R. 1, Nagy (1), McCormick – Molnár 1, Ritter (1), Ádám. Vezetőedző: Kangyal Balázs.