május 8, 2024

Beoltva gól ellen

Hiába a több hazai lehetőség, a hibátlanul védő Melnyicsuk vezérletével elvitte a három pontot Dunaújvárosból a FEHA19 gárdája.

A FEHA19 elleni hazai összecsapással folytatták Acélbikáink az Erste Liga küzdelmeit ma este, s mivel a két gárdát mindössze kettő pont választotta el egymástól a tabellán, nagyon fontos lett volna számunkra a győzelem megszerzése.

Együttesünk ennek szellemében is vetette magát a meccsbe, az első felvonás elejétől igyekezett támadólag fellépni, s bár megvoltak a lehetőségei a gólszerzésre, a kapu előtt rendre rossz megoldást választottak a hazai csatárok. a vendégek jobbára kontráikban bízva igyekeztek veszélyeztetni Tóth ketrecét, s bár akadt egy-két lehetőségük, továbbra is a mieink irányították a játékot. A játékra összességében nem lehetett panasz, a helyzetek kialakításáig eljutottak hokisaink, de azok kihasználása ma nagyon nem ment a Bikáknak, mert Melnyicsuk remekül védett, s ha ő sem ért már oda, akkor a kapuvas segítette ki a vendégeket.

A második felvonás már kiegyenlítettebb játékot hozott, melyben hol az egyik, hol a másik kapu került veszélybe, ám a 32. percig nem tudtak betalálni a felek. Ekkor az emberelőnyben játszó fehérváriak közül Németh húzott be egy korongot a hosszúba Racsinszkij passzából, így innentől nekünk kellett futni az eredmény után (0-1). Az akarással nem is volt gond, de a harmadik húsz percre kissé görcsössé vált Acélbikáink játéka, míg a fehérváriak nagyon jól védekeztek, s ha túl is jutott rajtuk a korong, még mindig ott volt Melnyicsuk, aki mindent védett. A véghajrában Tóth helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre Niko Eronen, de ma képtelenek voltak betalálni játékosaink, így a fehérváriak 1-0-s sikerrel vitték el a három pontot Dunaújvárosból, még nehezebb helyzetbe hozva ezzel együttesünket, mely maradt a tabella utolsó helyén.

DAB – FEHA19 0-1 (0-0, 0-1, 0-0)

DAB: Tóth – Svars, Léránt, Szalma, Lorraine, Dostalek – Sziszak, Blomberg, Elomaa, Sillanpää, Koskinen – Varga, Maarnela, Somogyi, Nemes, Ödman Hadzinikolic – Marosi, Szabó Cs., Pinczés. Vezetőedző: Niko Eronen.

FEHA19: Melnyicsuk – Racsinszkij (1), Seregély, Blasko, Dobos, Zezelj – Falus, Salamon, Strazdins, Ambrus, Fekete – Bajkó, Koszinszkij, Farkas L., Lászlóffy, Németh 1 – Farkas I. T., Alapi, Bogesic. Vezetőedző: Anatolij Bogdanov.