május 4, 2024

A DEAC örülhetett

Legnagyobb lehetőségeit ismét kihagyta, ráadásul több könnyű gólt is adott a DEAC-nak, így nem volt esélye a szoros meccsre együttesünknek Debrecenben.

Debrecenben, a kupagyőztes DEAC elleni mérkőzéssel folytatták az Erste Liga küzdelmeit Acélbikáink ma este fél héttől. A meccsnek egyértelműen a hazaiak voltak az esélyesei, s már az 1. percben meg is szerezték a vezetést egy meglehetősen érdekes góllal, mert Kozma csúsztatott korongjánál egy dunaújvárosi védő éppen annyira zavarta meg Krajcovicot, hogy a pakk a hálóőr lába között vánszorgott a kapuba (1-0). A debreceniek a folytatásban is nagy fölényben játszottak, egyenlő létszámban és előnyben is többször veszélyeztettek, s bár Krajcovic egy ideig tartotta a Bikákat, Kuleshov beleérős találatánál már neki sem volt esélye a 16. percben, s mivel a mieink nem nagyon tudták veszélyeztetni a hazai ketrecet, így biztos debreceni fórral vonultak szünetre a csapatok (2-0).

A második etap elején büntetőből növelhette volna előnyét a hazai csapat, de Kuleshov mellé húzta a ziccert, majd Tamás szépíthetett volna, de ő sem tudta eredményesen befejezni szólóját. Jött egy újabb kivédekezett hazai fór, majd a mieink pillanatai következtek, de hiába került Szappanos és Pinczés is ajtó-ablak ziccerbe, csak nem akart összejönni a szépítés. Egy újabb fegyelmezetlenség után megkapta negyedik fórját is a DEAC, mellyel már élni is tudott, s bár Molnár találatára fél percen belül válaszolni tudott Szűcs egy szép támadás végén, Bobcek előbb eladta, majd saját kapujába rúgta a korongot a 32. percben, így hamar visszaállt a két gárda közti korábbi különbség (4-1). Nem sokkal később megkaptuk első előnyünket, ám két-három távoli lövésnél többre nem futotta, majd a 37. percben Bertát hagytuk üresen a kapu előtt, így a második pihenőnél már 5-1-et mutatott az eredményjelző.

A harmadik húsz percet végre jól kezdték a Bikák, mert Rybchyk már 28 másodperc elteltével betalált, s ha Szűcs jobban céloz szólóban, akár még feljebb zárkózhatott volna együttesünk (5-2). Erre volt esély emberelőnyben is, ám második fórunk alatt hiába sikerült több ziccert is kialakítani, nem változott az eredmény. Sajnos Szűcs újabb szólója után sem, ezt Gönczi védte bravúrral, majd áttevődött a játék a mieink harmadába, s Krajcovic is több védéssel javította statisztikáját. Nem sokkal később Rybchyk hagyott ki ziccert, Sándor lövése viszont utat talált a dunaújvárosi kapuba sőt, egy újabb védelmi hiba után Berta lőtt kapumegkerülős gólt, s az 55. percben kialakítva a 7-2-es hazai sikert jelentő végeredményt.

DEAC – DAB 7-2 (2-0, 3-1, 2-1)

DEAC: Gönczi – Gőz (1), Klimek (1), Dalecky 1, Kuleshov 1, Spirko (1) – Kloz, Vokla (1), Novotny, Sági, Turcotte – Bogesic (1), Sándor 1, Almási (2), Berta 2 (1), Molnár 1 (2) – Borbát (1), Kozma 1, Mazzag (1). Vezetőedző: György József.

DAB: Krajcovic – Bobcek, Benke, Németh P. (1), Pozsár, Rybchyk 1 (1) – Szécsi, Druja, Szűcs 1, Szappanos, Pinczés (1) – Tkachenko (1), Lescovs, Tamás, Horváth, Lőczi – Németh Á., Marosi. Vezetőedző: Azari Zsolt.

(Kép forrása: DEAC)