április 29, 2024

A Csíkszereda sem adott esélyt a Bikáknak

A játék minden elemében jobb Csíkszereda is simán legyőzte Acélbikáinkat a jégcsarnokban ma este.

A Csíkszereda elleni hazai összecsapással folytatta az Erste Liga küzdelmeit szerdán este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. Leo Gudas tanítványaira nagyon nehéz feladat várt a kiváló erőkből álló erdélyiek ellen, s mivel a két gárda legutóbbi meccsét is simán, 10-4-re nyerte az ellenfél, így ezúttal sem a mieink számítottak az esélyesebbnek.

A mérkőzés első öt percet kiegyenlített játékot hozott egy-két nem túl veszélyes próbálkozással, majd szinte a semmiből Bacashihuának kellett kétszer is bravúrral védenie. A 6. percben megkapta első emberelőnyét a Csíkszereda, s bár ezzel még nem tudott élni, miután kiegészült a DAB egy saját harmadban eladott korongból Yellow Horn megszerezte a vezetést a Sport Clubnak (0-1). A gól után is támadásban maradtak a vendégek, bőven akadt dolga a DAB kapusának, de 14. percig védte, amit lehetett. Ekkor azonban előbb egy kontrát vitt végig remekül a Csíkszereda, mely Salló góljával duplázta meg előnyét, s, hogy a mieink kedve még rosszabb legyen, arról harminc másodperccel később Yellow horn gondoskodott, aki egy újabb méretes védelmi hibát kihasználva mattolta Bacashihuát (0-3).

A harmad végén parlagon hagyott egy emberelőnyt is együttesünk, s bár a fordulás után reménykedtünk a javításban, ismét csalódnunk kellett, mert a vendégek fél perc alatt lőtt újabb két találattal nagyon hamar eldöntötték a pontok sorsát (0-5). A folytatás sajnos semmi izgalmat nem tartogatott így, a bár a játék lényegesen nyíltabb lett, sokáig sem a mieink, sem a Csíkszereda nem tudott élni a lehetőségeivel. A hosszú gólcsend a játékrész utolsó másodperceiben tört meg, mikor ismét könnyen eladott egy korongot a DAB, s bár Bacashihua előbb még bravúrral védett, Yellow Horn duplázása ellen tehetetlen volt, így a záró etap előtt már hat góllal vezetett a Csíkszereda (0-6).

A záró etapban maximum abban reménykedhettünk, hogy nem alakul csúnyábban a meccs hajrája, ám a Csíkszereda ezt másként gondolta, s a 43. percben kettős emberelőnyből, majd nem sokkal később egyenlő létszámban is bevették a teljesen széteső Acélbikák ketrecét (0-8). Az utolsó negyed órában közel került a kétszámjegyű vereséghez is együttesünk, mert hét perccel a meccs vége előtt Farkas is betalált, s ugyan Turcotte az 59. percben góllal zárt le egy kontrát, a Csíkszereda sajnos kiütéses, 9-1-es győzelemmel vitte el a három pontot az ismét mélyen tudásuk alatt játszó Acélbikáktól.

DAB – SC Csíkszereda 1-9 (0-3, 0-3, 1-3)

DAB: Bacashihua – Kovács, Pozsár, Dansereau (1), St. Pierre (1), Szappanos – Jakabfy S., Vuorijärvi, Azari, Mazurek, Turcotte 1 – Dósa, Gebei B., Németh, Pihlqvist, Török – Jakabfy Cs., Lencsés, Gebei, Odnoga, Pinczés O. Vezetőedző: Leo Gudas.

Csíkszereda: Samankov – Papp, Salló 1, Becze (2), Bíró, Taratukhin 1 (1) – Láday 1 (1), Wishart 1 (1), Blackwater 1 (4), Rokaly (2), Yellow Horn 3 (4) – Farkas 1, Gecse H., Fodor, Maylan (1), Tousignant (1) – Györfy, Casaneanu (1), Ilyés, Gecse O. Vezetőedző: Jason Morgan.