április 27, 2024

A Brassó ellen sem volt esély

A kapuk előtt sokkal pontosabb Brassó is magabiztosan győzte le Acélbikáinkat.

Nem pihenhetett túl sokat a Gyergyói HK elleni vereség után a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely ma este már a Brassó ellen húzott szerelést az Erste Liga második fordulójában. A találkozó esélyesének egyértelműen a hazaiak számítottak, ugyanakkor a Bikák szakvezetése abban bízott, hogy a tegnapinál fegyelmezettebb teljesítménnyel egy jó meccset játszhatunk a vendéglátókkal.

Az összecsapást a házigazdák kezdték erősebben, s az egykori KHL-es Trotter erőszakosságának köszönhetően már a 8. percben meg is szerezték a vezetést (1-0). A folytatás azonban valamelyest kiegyenlítettebb játékot hozott, s ugyan a Brassó játszott fölényben, akadtak azért lehetőségei a Bikáknak is. Újabb gól azonban nem született sem az egyik, sem a másik oldalon, így a vendéglátók minimális előnyből vághattak neki a második etapnak.

Melyben sajnos elkezdett már nyílni az olló a csapatok között, ugyanis a hazaiak Machala, Valchar és Gliga révén háromszor is bevették a dunaújvárosi kaput a 27. és a 33. perc között, így innentől már túl komoly pontszerzési reményei nem lehettek a Gudas-csapatnak (4-0). A harmad hajrájában Valchar megszerezte második találatát is, s bár erre Szappanos gyorsan válaszolt, a második szünetre így is 5-1-es fórral vonulhatott a Brassó.

Az utolsó etap elején két felesleges kiállítást is összeszedtek a Bikák, s ezeket könyörtelenül kihasználta a házigazda, mely Molnár és Hunt találataival növelte tovább előnyét (7-1). Megvolt a lehetősége a szépítésre a Bikáknak, de hiába kerültek emberfórba négyszer is, Rasulov hátrányból alakította ki a 8-1-es hazai sikert jelentő végeredményt.

Corona Brasov – DAB 8-1 (1-0, 4-1, 3-0)

Brasov: Tőke – Rasulov 1, Molnár Z. (1), Hunt 1, Trotter 1 (2), Huard (1) – Bors, Gajdó T. (1), Valchar 2 (3), Gliga 1 (1), Kovács (1) – Ráduly, Haraga, Machala 1, Gajdó B., Molnár Zs. 1 (1) – Vasile A., Vasile N., Szőcs. Vezetőedző: Dave MacQueen.

DAB: Pinczés B. – Pozsár, Erdély, Dudkin (1), Lőczi, Szappanos 1 – Benke, Bobcek, Németh P., Szűcs, Török – Bubnov, Szécsi, Horváth, Németh Á., Pinczés O. – Druja, Gebei G., Somogyi, Tamás. Vezetőedző: Leo Gudas.