szeptember 21, 2024

Hajrávereség Újpesten

Megint a véghajrában kapott góllal szenvedett vereséget a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, ezúttal az Újpest vendégeként.

A nyáron jelentősen megerősített UTE otthonában korcsolyázott jégre a DAB jégkorong csapata az Erste Liga pénteki játéknapján. Acélbikáink a javítás, a jó meccs reményében vágtak neki a találkozónak, s bár az első percek a hazaiak fölényét hozták, a játékrész derekától átvette az irányítást együttesünk, mely többször is közel járt a vezető találat megszerzéséhez, de Rajna eszén sajnos nem tudtak túljárni a dunaújvárosi csatárok, így az első húsz perc gól nélküli döntetlennel ért véget.

A második etapból mindössze szűk három perc telt el, mikor Mikkel Jensen fülelt le egy hazai átadást, majd mattolta az addig remekül védő hazai hálóőrt (0-1). A bekapott gól után igyekezett váltani az Újpest, de egy emberelőnyben töltött két percen kívül nem tudták komolyan veszélyeztetni a mieink ketrecét. Egészen a 32. percig, mikor Szabó Rácz szúrt bele eredményesen egy belőtt korongba, s bár a mieink is eljutottak két kapuvasig, a második húsz perc végén 1-1-es állást mutatott az eredményjelző.

Az újabb térfélcsere után igyekezett magához ragadni a kezdeményezést a lila-fehér alakulat, de A Bikák nagyon taktikusan játszva tartották az eredményt. Egészen az 54. percig, mikor Desrocher távolija akadt be Tóth kapujába, így a fehérvári meccshez hasonlóan ezúttal is a hajrában került hátrányba együttesünk (2-1). Mely az utolsó percben hiába támadott hat az ötben az egyenlítésért, nem tudott betalálni, így az UTE végül 2-1-es sikerrel tartotta otthon a pontokat.

UTE – DAB 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)

UTE: Rajna (Erdei) – Desrocher 1, Kiss D. (1), Walker, McNulty, Danserau – Franyó, Sol, Kiss P., Páterka, Laskawy – Pokornyi, Tornyai, Szalma, Szabó Rácz 1 (1), Kovács A. (2) – Rósa, Nádasy, Kovács S., Simon P. Vezetőedző: Jason Morgan.

DAB: Tóth B. (Bejó) – Tóth G., Kluuskeri, Mikkel Jensen 1, Zohovs, Watkins – Raskin, Sziszak, Sági M., Hári, Ritter – Faith, Jurkovics, Nagy B., Mazzag, Kuminka – Léhi, Mathias Jensen, Cseh, Sári. Vezetőedző: Somogyi Balázs.