október 6, 2024

DVTK – DAB edzői értékelések

Így látták a szakvezetők Acélbikáink miskolci fellépését.

Láda Balázs: – A srácok nagyon jól kezdték a mérkőzést. Nagy tempóval az első harmadban beszorítottuk az ellenfelet, helyzeteket alakítottunk ki és fegyelmezetten játszottunk. Annak ellenére, hogy mi diktáltuk a tempót mégis mi kaptunk kiállításokat, ezeket tudnunk kell kezelni. Örülök, hogy megszületett az első ötgólos mérkőzésünk és ezek nem voltak könnyen megszerezhető gólok. Úgy tűnik, hogy idén nekünk minden gólnak meg kell fizetni az árát. Reméljük, hogy ez egyszer átborul a másik oldalra és fogunk mi is szerezni könnyű gólokat. Nem kérdés, hogy a mai meccsen megérdemelten nyertünk, de azt látni kell, hogy minden egyes résznek helyén kell lenni ahhoz, hogy eredményesek tudjunk lenni. A következő mérkőzésen ugyanebben a stílusban, ugyanezzel a lendülettel kell játszanunk annak érdekében, hogy jöjjenek a könnyű gólok.

Somogyi Balázs: – Nem érdekel, ha 30-40 percig védekeznünk kell egy jégkorong mérkőzésen, legalább gyakoroljuk a védekezést, meg tudjuk beszélni a részleteket, úgyis edzésen sokkal több a kondiciós edzés. Ezzel nincs problémám, de azzal van, hogy ha valamit felrajzolunk és megbeszélünk a mérkőzés előtt, hogy mit ne csináljunk és végül azt csináljuk és abból kapunk három gólt. Ez számomra azt jelenti, hogy fejben gyengék vagyunk, nem figyelünk oda, ennek megkeressük az okát. Minden héten próbálunk valamit fejleszteni, lépésről lépésre haladunk. Lehet, hogy most az a következő lépés, hogy a fejekben rendet rakjunk és hatékonyabbá tegyük a stratégiánkat a jégen.

(kép forrása: DVTK Jegesmedvék)