május 5, 2024

Visszavágott a címvédő!

A jó kezdés után szörnyű volt a folytatás, így még a szoros meccsre sem volt esélyünk a Ferencváros elleni fővárosi találkozón.

A Ferencváros elleni fővárosi mérkőzéssel folytatta az Erste Liga küzdelmeit ma délután négy órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. A találkozó mindkét gárda számára komoly téttel bírt, mert a mieink és a Fradi is 13-13 ponttal állt a tabella első és második helyén, így a győztes nagy lépést tehetett volna a felsőház megnyerése felé.

Acélbikáink keretébe visszatért a január elején igazolt Tom Zanoski, aki könnyen meg is szerezhette volna a vezetést, mert egy kivédekezett emberhátrányt követően szólóban vezethette a pakkot Aranyra, de párbajukat a Fradi kapusa nyerte. Ami nem jött össze neki, az sikerült Turcotte-nak, aki Somogyitól kapott jó passzt a 6. percben, s a kék vonal közeléből óriási gólt ragasztott a jobb alsóba (0-1). A biztató nyitányt sajnos nem követte hasonló folytatás sőt, az első harmadban gyakorlatilag ez volt az egyetlen dolog, aminek örülhettünk. A védekezés nagyon szellős volt, mindig volt zavarás Hughson előtt, így a vendéglátók Rantanen és Tóth Adrián találataival gyorsan fordítottak, majd a harmad derekán és a hajrájában is újabb gólokkal büntették a dunaújvárosi védelem kihagyásait, így az első szünethez érve már 4-1-re vezettek.

Reménykedtünk a javulásban, ám a második felvonást nagyon rosszul kezdtük, mert egy saját harmadban eladott korongból Kulmala már a második gólját lőtte, így igen korán eldőlni látszott a meccs (5-1). A folytatásban három-három emberelőnyt kapott mindkét alakulat, ám míg a mieink egyikből sem tudtak igazán veszélyeztetni, addig a fővárosiak az első kettőt újabb találatokra váltották, s bár a harmadikból Németh szépített, gyorsan jött a válasz a túloldalon, így az újabb pihenőhöz érve már tényleg csak az lehetett a kérdés, hogy milyen arányban nyeri a meccset a címvédő (8-2). A harmadik húsz percre sem sikerült rendeznie a sorokat együttesünknek, mely nyolc perc alatt újabb két gólt kapott, s ugyan ezt követően két emberelőnyét is sikerült értékesítenie Somogyi és Kovács révén, a két dunaújvárosi gól között Sarcia is bevette a csereként beállt Pinczés Bendegúz ketrecét, így a zöld-fehérek végül kiütéses, 11-4-es győzelemmel vágtak vissza Acélbikáinknak a szerdán elszenvedett vereségért.

A mai sajnos egyáltalán nem a mi napunk volt, de muszáj felállni és tanulni a zakóból, mert két újabb nehéz meccs vár csapatunkra a felsőház hajrájában, ugyanis hétfőn Brassóban, míg kedden már Csíkszeredán kell jégre korcsolyáznia David Leger tanítványainak.

FTC-Telekom – DAB 11-4 (4-1, 4-1, 3-2)

FTC-Telekom: Arany – Karmeniemi, Pulli (1), Juusela 2, Nagy G. 1 (2), Tóth A. 1 (3), Rantanen 1, Tóth Gergely (1), Kulmala 3, Pavuk (1), Switzer (2), Hegyi (2), Sarcia 1, Hajós (1), Németh, Tóth R. 2, Boros, Jászai, Farkas, Roczanov (1), Tóth Gergő. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.

DAB: Hughson – Kovács 1, Vuorijärvi, Azari, Dansereau (2), Mazurek, Hüffner (1), Lendák, Somogyi 1 (1), Turcotte 1, Zanoski (3), Dósa, Hruby, Gebei, Pinczés, Silló (1), Gulácsi, Ráduly, Németh 1, Subotic, Tamás. Vezetőedző: David Leger.