május 5, 2024

Vereség a nyitányon

Hiába küzdött remekül, rengeteg helyzetet kihagyott, így végül 5-3-as vereséget szenvedett együttesünk a Ferencvárostól.DSC_6253

A Ferencváros elleni mérkőzéssel végre hokisaink is megkezdték szereplésüket a MOL Liga idei kiírásában. Együttesünkre igen kemény összecsapás várt a fővárosiak ellen, ám a kezdésre nem nagyon lehetett panasza a hazai drukkereknek, mert Lee Gilbert tanítványai hatalmas elánnal vetették magukat a küzdelembe, s csak a ketrecvasnak, valamint Ágoston kapus remek teljesítményének köszönhette a Fradi, hogy nem került korán hátrányba. Az első tíz percet követően valamelyest kiegyenlítődött a játék, majd a 15. percben úgy szerezte meg a vezetést a Fradi, hogy addig helyzete sem nagyon volt.

DSC_6225
Ehhez kellett egy kiállítás mellett az is, hogy a DAB-játékosok teljesen üresen hagyják Hietamakit a kapu előtt, aki köszönte a lehetőséget, s nagy erővel a jobb felsőbe lőtt (0-1). A bekapott góltól sajnos nagyon megzavarodott együttesünk, mely borzalmas hibákat követett el kapuja előtt, s ezt előbb Papp Csaba büntette a 19. percben, majd tíz másodperc múlva Galló ide-oda pattogó korongja talált utat Duschek kapujába, így az első húsz perc végén már 0-3-as állást mutatott az eredményjelző.DSC_6231
Össze kellett tehát kapnia magát az Acélbikáknak a folytatásra, s a mieink becsületére váljék, hogy tetemes hátrányuk tudatában sem adták fel a meccset. A második felvonást kiválóan kezdték a mieink, akik Peterdi beleérős találatával már a 22. percben szépítettek, s a folytatásban is kapuja elé szegezték a fővárosiakat (1-3). A következő hazai találatra így is tíz percet kellett várni, ám Azari tökéletes kapáslövése ellen nem volt esélye a kiválóan védő Ágostonnak, így újra teljesen nyílt lett a meccs (2-3). A Fradi ráadásul teljesen elveszítette a fonalat ebben az időszakban, több felesleges szabálytalanság mellett még a kispad is kiharcolt a zöldeknek egy kiállítást, s a kettős fórral végre élni tudtak a mieink, akik Smith közeli találatával kiegyenlítettek a második harmad hajrájában (3-3).
A lélektani előny mindenképpen a DAB mellett volt az utolsó harmad előtt, mégis a zöld-fehérek indították jobban a játékrészt, s mezőnyfölényük a 46. perc derekán góllá is érett, miutánApelis lőtt kapásból a Duscheket váltó Lindoff kapujába (3-4). Azonnal jöhetett volna a válasz a túloldalon, de előbb Smith, majd Bushbacher hibázott ziccert, így őrizte minimális előnyét a Fradi. Az utolsó tíz perc rendkívül izgalmasan alakult, de az Acélbikák előbb egy kettős, majd egy szimpla emberelőnyt is kihasználatlanul hagytak, s ez már nem fért bele, mert Rafaj üres kapura szerzett találata végleg eldöntötte a meccset az utolsó percben (3-5).
Vereséggel kezdte tehát a szezont a nyáron alaposan átalakult Acélbikák gárdája, ám szemrehányás maximum a kihagyott helyzetek és emberelőnyök miatt érheti csapatunkat, mely végig hatalmas elánnal küzdött, háromfás hátrányban sem adta fel a harcot, így nem volt meglepő, hogy a fájdalmas vereség ellenére is a szurkolók tapsa kísérte az öltözőbe játékosainkat.DSC_6236

DAB – FTC 3-5 (0-3, 3-0, 0-2)
DAB: Duschek (Lindoff), Smith1 (1), Revák, Bushbacher, Sijka, McCann, Lencsés, Hruby, Azari 1 (2), Borbás (1), Peterdi 1 (2), Léránt, Dörök, Szepessy M., Szepessy B., Odnoga, Nagy, Mátyássy, Németh, Magosi. Vezetőedző: Lee Gilbert.