május 3, 2024

Végre győzelem

Kemény csatában sikerült itthon tartania a három pontot a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak a Hokiklub elleni találkozón az Erste Ligában.

A Brassó elleni vasárnapi vereséget követően ma újra hazai környezetben korcsolyáztak jégre a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói, akik ezúttal a Hokiklub Budapest együttesét látták vendégül az Erste Liga alapszakaszában. Ugyan a fővárosiak a tabella utolsó helyéről várták a kezdést, mégsem számíthattak könnyű meccsre Miroslav Ihnacak tanítványai, ám hazai pályán csak és kizárólag a győzelem lehetett a Bikák célja az összecsapáson.

Melyet a vendégek kezdtek jobban, mert egy kivédekezett emberhátrányt követően már a 6. percben megszerezték a vezetést Philqvist révén, aki egy kipattanót váltott közelről gólra (0-1). Mindössze másfél percig örülhetett azonban az előnynek a HKB, mert egy remek összjáték végén Silló egyenlített hamar (1-1), s a lőtt góltól valamelyest fel is pörögtek a Bikák, akik a folytatásban többször is komoly munkát adtak Sylves kapusnak. A harmad hajrájában emberelőnybe kerültek a Bikák, s ezt Kovács révén három másodperc (!) alatt sikerült is gólra váltani, így a szünetre 2-1-es előnnyel vonulhatott az Ihnacak-csapat.

A fordulást követően nagy esélyt kaptak a vendégek, mert az első nyolc percből hatot emberelőnyben játszhattak, de a DAB remekül védekezett, s kihúzta kapott gól nélkül ezt az időszakot. Ami azonban nem sikerült előnyben, az összejött a Hokiklubnak egyenlő létszámban, s Szűcs szép lövése után újra egált mutatott az eredményjelző (2-2). Azonnal rá is léptek a gázra az Acélbikák, s ennek a 38. percben meg is lett az eredménye, miután egy kapu előtti kavarodást lezárva Kovács kotorta a gólvonal mögé a pakkot (3-2).

A harmadik felvonásra átvariálta a sorokat Miroslav Ihnacak, méghozzá remek érzékkel, mert az addig “néma” harmadik sor is megrázta magát, s miután Azari keresztpasszát Tamás vágta a hálóba, végre kettővel vezettünk (4-2). A folytatásban bőven volt lehetősége a Bikáknak arra, hogy lezárják a meccset, de hiába alakítottak ki négy-öt ajtó-ablak ziccert, egyeiket sem tudták újabb gólra váltani. Erre majdnem rá is fizettek, mert a mérkőzés utolsó hat percében végig emberelőnyben, kapus nélkül, hat a négy ellen játszhattak a vendégek, de Hughson lehúzta a rolót, így végül értékes, 4-2-es sikernek örülhettek a DAB hokisai, akik ezzel feljöttek a tabella negyedik helyére.

Miroslav Ihnacak: – Kemény meccs volt, főleg, hogy kissé lassan kezdtünk, de az első gólunk után azért felgyorsultunk. Bele is kellett nyúlni a sorokba, nem volt szép győzelem, de a három pont volt a lényeg.

Gröschl Tamás: – Kiélezett meccs volt, a speciális formációk közti különbség nagyban befolyásolta az eredményt, emberhátrányokban és emberelőnyökben is több kellett volna ma. A végén hat a négy ellen játszottunk hat percet, megvoltak a lehetőségeink, de jól védekezett az ellenfél és a kapusa is nagyon jól védett. Gratulálok nekik a győzelemhez.

DAB – Hokiklub Budapest 4-2 (2-1, 1-1, 1-0)

DAB: Hughson – Kovács 2, Vuorijärvi (1), Azari (1), Dansereau, Mazurek (1), Baker, Lendák, Silló 1, Turcotte (1), Somogyi (1), Dósa, Hruby (1), Németh, Subotic, Tamás 1, Ráduly, Wéninger, Gebei, Gulácsi. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.

HKB: Sylves – Berry-Lamontagna, Lakatos, Pihlqvist 1 (1), Szűcs 1, Sátek (1), Hovinen, Lévai, Lőczi, Koski, Petres, Fejes (1), Reiter, Albert, Németh Á., Szappanos, Bán, Horváth, Kreisz, Izsák, Kedves. Vezetőedző: Gröschl Tamás.