április 28, 2024

Túlórás vereség

Harmadról harmadra javult a játék, ám végül hosszabbítás után 3-2-es vereséget szenvedett csapatunk a Jesenice otthonában.

Az Olimpija Ljubljana elleni tegnapi edzőmeccs után ma este hat órától már az Alpesi Liga tavalyi elődöntőse és a szlovén bajnokság másodikja, a HDD Jesenice ellen korcsolyázott jégre a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Az összecsapást a házigazdák kezdték valamivel erősebben, s bár a harmadik percben Németh veszélyeztetett, a harmad első negyedében jobbára védekeznie kellett Acélbikáinknak. A folytatásra azonban sikerült felpörögnie együttesünknek is, melyből Németh, majd Somogyi előtt is adódott lehetőség, ám a 10. percben egy jól eltalált lövéssel mégis a hazaiak szerezték meg a vezetést. A játékrész derekától is nyílt sisakos játékot láthattak a meccsre kilátogatók, melyben mindkét gárda előtt adódtak komoly helyzetek, ám hiába volt lehetősége Somogyinak, Azarinak és Dansereau-nak is az egyenlítésre, újabb gól már nem született, így az első húsz perc után 1-0-s Jesenice-előnnyel vonultak pihenőre a felek.

A második felvonás rendkívül izgalmas oda-vissza játékot hozott. Az Acélbikák két emberhátrányt is kivédekeztek a harmad derekáig, ám a 33. percben egy kapu előtti kavarodás végén a hazaiak találták meg előbb a pakkot, s megszerezték második találatukat is. Együttesünkből Kovacs Erik és Pettersson veszélyeztetett többször is, ám ahogy társaiknak, úgy nekik sem sikerült túljárni a Jesenice kapusának eszén, így a második felvonás után 2-0-s hazai előnyt mutatott az eredményjelző.

A harmadik felvonásra egy nagyon elszánt DAB érkezett a jégre, mely egyértelműen jobban is játszott, mint ellenfele. a lendületet két dunaújvárosi kiállítás törte meg, ám ezeket is sikerült kivédekezni sőt, a harmad derekán Dansereau góljával sikerült szépíteni (2-1). A folytatásban is nyomtak az Acélbikák, az 57. percben megkaptuk első emberelőnyünket, melyből gyorsan kettős fór lett, ám ezekkel sajnos nem sikerült élni. Az egyenlítés azonban ennek ellenére is összejött, mert a hajrában lehoztuk a kapusunkat, s Kovács Bronson fél perccel a meccs vége előtt egalizált (2-2). Jöhetett a hosszabbítás, mely sajnos nem tartott sokáig, mert egy kontra végén már az első percben megszerezte harmadik gólját a Jesenice, mely végül 3-2-es sikert aratott Acélbikáink ellen.

HDD Jesenice – DAB 3-2 (1-0, 1-0, 0-2, 1-0) – hosszabbítás után

DAB: Hughson – Kovács B. 1, Vuorijärvi (1), Azari, Dansereau 1, Mazurek (2), Baker, Hruby, Pettersson, Silló, Somogyi (1), Dósa, Jancsó, Kovacs E., Németh, Pinczés O., Ráduly, Wéninger, Somogyi N., Tamás, Varga. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.