május 6, 2024

Túl nagy előnyt adtunk a Fradinak

A mérkőzés derekáig négygólos hátrányba került, s bár innen még felállt, végül 5-3-as vereséget szenvedett csapatunk a Ferencváros vendégeként ma este.

A rájátszásért küzdő Ferencváros ellen korcsolyáztak jégre ma este hét órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói a fővárosban. A találkozó egyértelmű esélyesei a házigazdák voltak, akik alaposan be is kezdtek, hiszen még fél perc sem telt el az első harmadból, mikor Jereme Tendler találatával megszerezték a vezetést (1-0). A folytatás sem alakult jól együttesünk számára, ugyanis a hatodik perc legelején Dubek már kétgólosra növelte a zöld-fehérek előnyét, akik innentől kezdve nyugodtan játszhattak, míg a mieink a Csíkszereda elleni meccshez hasonlóan rohanhattak az eredmény után (2-0).

A fővárosiak kétgólos vezetése mellett kiegyenlített játékot láthattak a drukkerek, ám míg mieink rendre elhibázták lehetőségeiket, addig a Fradi a 15. percben is bevette Lindoff ketrecét, kialakítva az első harmad 3-0-s hazai vezetést jelentő eredményét.
A fordulást követően hét percig bírta újabb kapott gól nélkül az Acélbikák alakulata, ám ekkor a finn Luomala révén mattolták a mieink védelmét a fővárosiak, s ekkor úgy tűnt, hogy végleg el is dőlt a találkozó (4-0). Együttesünk becsületére váljék, hogy ekkor sem adta fel a küzdelmet, s a harmad második felében már pontosabban, s ami a leglényegesebb, eredményesebben is játszottak Lee Gilbert tanítványai a házigazdáknál. A 32. percben McCann révén összejött a szépítés, majd a játékrész hajrájában egy perc alatt sikerült kihasználni a meccs első emberelőnyét, s Peterdi szokásos fórból lőtt gólja után már csak kettő találat volt a mieink hátránya (4-2).

A harmadik húsz percet emberelőnyben kezdte a DAB, mely Léránt René góljával újra teljesen nyílttá tette az összecsapást (4-3). A következő percekben viszont védekezésre kényszerültek az Acélbikák, akik gyorsan kettős hátrányba kerültek, s bár ezt még sikerült kivédekezniük, egy újabb fórból Hiettamaki is bevette Lindoff ketrecét, s újra két gól volt a Fradi előnye (5-3). A mérkőzésből hátralévő időben nagy erőket mozgósított csapatunk a felzárkózásért, ám sem emberelőnyből, sem egyenlő létszámban nem sikerült már betalálnia, így végül 5-3-as vereséget szenvedett. Az egyben sajnos azt is jelentette, hogy három fordulóval az alapszakasz vége előtt már matematikai esélye sincs csapatunknak arra, hogy elérje a rájátszást jelentő helyezések valamelyikét.

FTC – DAB 5-3 (3-0, 1-2, 1-1)

DAB: Lindoff: Smith (2), Durak, McCann 1, Garret, Peterdi 1, Rasulov (1), Lencsés, Szepessy B., Odnoga, Léránt 1, Dörök, Hruby, Revák, Borbás (1), Nagy, Mátyásy, Németh (1), Magosi. Vezetőedző: Lee Gilbert.