május 3, 2024

Triplázás az UTE ellen

Összeszedett, jó játékkal aratott 3-1-es diadalt. az UTE elleni rangadón együttesünk ma este a jégcsarnokban.

A pénteki, bravúros fővárosi siker után újra az Újpest ellen korcsolyáztak jégre az Acélbikák, akik a tegnap igazolt Milan Garret-tel az első sorban várták a lila-fehérek elleni összecsapást, természetesen ismét a győzelem reményében.
Szilassy Zoltán gárdája mindenképpen vissza szeretett volna vágni a DAB-nak, s erősen is kezdte a találkozót, ám az első igazán nagy lehetőség így is Bushbacher előtt adódott, de szólóját nagy bravúrral védeni tudta Sila kapus. A 4. perc elején ismét ők voltak a főszereplők, ám ezúttal Bushbacher és a DAB örülhetett, hiszen a kanadai csatár távoli lövését alaposan elnézte a szlovén hálóőr, így hamar megszerezte a hőn áhított vezetést az Acélbikák alakulata (1-0). Sajnos a válasz sem késett sokat, s erről Gröschl Tamás gondoskodott, aki az 5. perc legelején bravúrosan, korongbedobásból talált Duschek kapujába (1-1).

A folytatásban változatos játékot láthattak a meccsre kilátogató drukkerek, hol az egyik, hol a másik csapat veszélyeztetett, de egészen a 19. percig nem született újabb találat. Ekkor Garret bolondította meg a sarokban az újpesti védelmet, majd kapura húzott lövése pont Lencsés elé pattant, aki közelről a bal felsőbe emelte a korongot (2-1).
A fordulást követően újra a vendégek pillanatai következtek, főleg az újpestiek első sora volt aktív, ám az újvárosi védelem kiválóan zárt, s mögötte Duschek is biztosan állt a lábán, így hiába a több vendéglehetőség, nem tudott egyenlíteni az ellenfél. Az első hat-hét perc nyomásából azért kiszabadult idővel együttesünk, mely egyre több időt töltött a fővárosi harmadban, s a játékrész derekán meg is szerezte harmadik találatát. Ebben a Szepessy-testvérek harcoltak ki elengedhetetlen érdemeket, ugyanis egy korongszerzést követően Máté lőtt kapura, lövésébe úgy ért bele Bálint, hogy Siláról pont elé pattant vissza a pakk, s már csak az üres kapuba kellett továbbítania (3-1). Ez a gól meg is törte egy kicsit a vendégeket, s a harmadból hátralévő időben már egyértelműen a mieink akarata érvényesült, s bár újabb gólt már nem tudtak szerezni a bikák, így is ők álltak lényegesen közelebb a győzelemhez az utolsó harmad előtt.

Az utolsó etapra minden erejét összeszedte az Újpest, mely egyre gyakrabban küldte jégre első sorát, ám Duschek eszén továbbra sem tudtak túljárni a vendégek. Hősiesen védekezett a DAB, de ahogy a második felvonásban, úgy a harmadikban is átvette idővel az irányítást, s csak Sila kapuson múlt, hogy nem növelték tovább előnyüket Lee Gilbert tanítványai. A mérkőzés utolsó öt percéhez érve ismét növelte a nyomást az UTE, melyhez azért hozzájárul Rasulov kiállítása is, de csapatunk ma elbírta ezt is, s az utolsó perceket kivédekezve a szezonban harmadik alkalommal is legyőzte a rendkívül erős kerettel rendelkező Újpestet.

Érthetően elégedett is volt együttese teljesítményével Lee Gilbert vezetőedző is, aki szeront a becsületes munka hozta meg csapatának a remélt három pontot.
“Nagyon örülök a győzelemnek! Szerencsére komplett csapattal tudtunk kiállni, ami nagyban megkönnyítette a helyzetünket. Becsületesen dolgozott mindenki, nem ijedtünk meg a légiós sortól sem, Duschek pedig kiválóan teljesített. Úgy gondolom a kilátogatók is egy tempós, jó meccset láthattak, s szerencsére a három pont is itthon maradt” – fogalmazott a kanadai szakember a mérkőzés után.

DAB – UTE 3-1 (2-1, 1-0, 0-0)

DAB: Duschek, Durak, Smith, Peterdi (1), Borbás, Vazan, Rasulov, Lencsés 1, Bushbacher 1, Garret (1), Revák, Hruby (1), Nagy, Németh, Odnoga (1), Szepessy B. 1, Pál, Mátyásy, Magosi, Léránt, Szepessy M. (1). Vezetőedző: Lee Gilbert.