május 2, 2024

Szoros vereség a MAC-tól

Hiába állt fel háromgólos hátrányból is, végül 4-3-as vereséget szenvedett csapatunk a MAC otthonában.

A MAC otthonában korcsolyáztak jégre ma este hét órától a Dunaújvárosi Acélbikák hokisai a Magyar Kupa selejtezőjének ötödik fordulójában. A találkozó mindkét gárda számára komoly téttel bírt, hiszen csak a győztes tarthatta életben a négyes döntőről szőtt álmait, az ugyanakkor nem növelte a mieink esélyeit, hogy az idei szezonban még nem tudták idegenben legyőzni a fővárosiakat. Sajnos a mostani meccs sem kezdődött jól a Bikák számára, mert a MAC már a 7. percben megszerezte a vezetést Somogyi góljával, s mikor a volt dunaújvárosi játékos a 9. percben is mattolta Duscheket, már kétgólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (2-0). A házigazdák a folytatásban is nagy fölényben játszottak, s ugyan akadt lehetősége azért a mieinknek is, a 18. percben Somogyi megszerezte önmaga és csapata harmadik találatát is, még kilátástalanabb helyzetbe hozva ezzel a mieinket.

Nagy változásra volt tehát szükség ahhoz, hogy visszajöjjön a meccsbe együttesünk, s a második harmadot úgy is kezdték a mieink, ahogy azt kell, mert még fél perc sem telt el a játékrészből, mikor Dansereau szépített az álláson (3-1). A folytatásban egyenlő erők küzdelme zajlott a jégen, ugyanakkor Lee Gilbert tanítványai lényegesen jobb százalékban használták ki az előttük adódó lehetőségeket, s a játékrész hajrájában pillanatok alatt kiegyenlítettek. A 36. percben Kaszkov talált be egy késleltetett kiállítás alatt, majd negyven másodperc múlva Becze hozta egálra a meccset, így kezdődhetett minden elölről (3-3).

A harmadik húsz percben valamivel óvatosabb játékra váltottak a csapatok, érthetően egyik gárda sem akart hátrányba kerülni, bár valamelyest a házigazdák játszottak fölényben, a DAB védelme jól zárt, s Duschek is védte, amit kellett. Az 53. percben Ölandert állították ki a játékvezetők, s harmadik előnyével már élni tudott a MAC, mely Nagy Krisztián góljával ismét visszavette a vezetést (4-3). A véghajrában ráadásul Csetert és Pfeil-t is kiszórták a játékvezetők, s mivel kettős emberhátrányban már esély sem volt az egyenlítésre, így a házigazdák örülhettek a 4-3-as győzelemnek, míg a mieink nagy valószínűséggel lemondhatnak a Magyar Kupa négyes döntőjének eléréséről.
MAC – DAB 4-3 (3-0, 0-3, 1-0)

MAC: Arany – Kovács B., Jászai, Könczei, Booras, Kovács Cs., Vokla, Ruikka (2), Terbócs, Nagy K. 1, Keresztúry, Pozsgai, Mestyán (1), Somogyi 3, Nagy G. (4), Jubinville, Lakatos, Silló, Roczanov, Tóth, Schmál. Vezetőedző: Majoross Gergely.

DAB: Duschek – Hruby, Ladygin (2), Azari (1), Cseter, Dansereau 1, Ölander, Pfeil, Kaszkov 1, Nagy M. (1), Becze 1 (1), Lencsés, Lévai, Léránt, Mátyásy, Németh, Pál, Odnoga, Kis, Tanka. Vezetőedző: Lee Gilbert.