április 26, 2024

Szoros hazai DAB-vereség

Kétgólos hátrányból még egyenlített, ám a harmadik újpesti gólra már nem volt válasza a Dunaújvárosi Acélbikáknak.

A válogatott szünetet követően az ötödik helyezett UTE elleni hazai mérkőzéssel folytatta az Erste Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. A találkozót a vendégek kezdték lényegesen erősebben, az első percekben többször is megdolgoztatták Garbacz kapust, ám vezető találatukhoz kellett egy komoly hazai megingás, mert az ötödik percben emberelőnyben adta el saját kapuja előtt a korongot a DAB, s ezt Kocsis büntette góllal (0-1). Igyekeztek magasabb sebességi fokozatba kapcsolni az Acélbikák, ám hiába került Turtiainen ajtó-ablak ziccerbe, eltotojázta lehetőségét, majd az ebből adódó kakaskodás után jött egy páros kiállítás, melyből Varga már kétgólosra növelte a vendégek előnyét. Az első felvonás hajrájában Hüffner emberelőnyből szépített az álláson, ám a szünetig már nem változott az eredmény (1-2).

A második felvonást emberfórban kezdte az UTE, ám Huba felesleges kiállítása hamar lenullázta a fővárosi fórt, majd egy megszerzett koronggal Turtiainen ugorhatott ki, majd bőrözte be Duscheket, s kezdődhetett minden elölről (2-2). A folytatásban sorozatban kapta az emberelőnyöket az újpesti alakulat, mely öt percen belül háromszor játszhatott fórban, s a harmadikból már betalált, így a 31. percben ismét fővárosi vezetést mutatott az eredményjelző (2-3). A feszült hangulatú harmadban sok volt a kakaskodás, de újabb találat már nem született, így a záró etapban kellett volna egyenlítenie a DAB-nak.

Igyekeztek is az Acélbikák, ám a vendégek stabilan védekeztek, így a harmadik felvonás első tíz percében igazán komoly lehetőség nem adódott a hazaiak előtt. A hajrához közeledve egyre jobban beszorította ellenfellét Corey Bricknell gárdája, ám csak egy kapuvasig jutott, majd a hajrában egy rossz cserével végleg elvette magától a lehetőséget az egyenlítésre, így az UTE végül harmadszor is legyőzte az Acélbikákat, megerősítve ezzel ötödik helyét, míg a DAB maradt a hetedik.

Corey Bricknell: – Nagyon elegem van a vesztes meccsekből, és abból is, hogy mindig ugyanazokat a kifogásokat hallom. Itt az ideje, hogy felkeljünk és elinduljunk. A meccsen, ha elvesszük az első harmad első 15 percét akkor szerintem egy jó, vagy inkább átlagos meccset játszottunk. Egy átlagos meccs ennyit ér, nekünk kiemelkedő kell. A kiemelkedő teljesítmény pedig az öltözőben kezdődik, az edzéseken és az edzőteremben. És ha mindezt beletettük volna a ma esti meccsbe, akkor más lett volna a végeredmény, a mi javunkra, ebben biztos vagyok.

Szilassy Zoltán: – Azt gondolom, keményebben dolgoztunk ma, mint a Dunaújváros. Volt két felelőtlenül eladott korong, amiből két ajándék gól született. Nagyon tetszett a harmadik harmad, akkor játszottunk a legjobban, szemre is tetszetős játékot produkáltunk. Amivel nagyon elégedett vagyok, hogy mindhárom játék szituációban, előnyben, hátrányban és egyenlő létszám mellett is betaláltunk. Nagyon fontos három ponttal távozunk ma este.

DAB – UTE 2-3 (1-2, 1-1, 0-0)

DAB: Garbacz – Hruby, Jabornik, Nagy, Turtiainen 1 (1), Uski, Franssila, Léránt, Dubek, Iossafov, Saluga, Erdélyi, Hüffner 1, Azari, Németh, Tóth, Huovinen, Lencsés, Makovics, Pinczés O., Török. Vezetőedző: Corey Bricknell.

UTE: Duschek – Huba (1), Kiss, Hebar (1), Ropret (1), Sikorcin, Rusk, Szaller, Benk, Sági, Stefishen, Nagy N., Varga 1, Csanyi, Nemes, Vincze, Kovács, Brine (1), Kocsis 2, Szalma. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.