április 27, 2024

Sima vereség a hibák ára

Borzalmas kezdés után rengeteget hibázott, így sima, 7-3-as vereséget szenvedett együttesünk az Erste Liga negyeddöntőjének második gyergyói összecsapásán.

Az Erste Liga negyeddöntőjének második felvonásán lépett pályára együttesünk a Gyergyói HK ellen, méghozzá annak reményében, hogy a tegnapinál lényegesen jobb kezdéssel igyekszik meglepni ellenfelét.

Nos, akik csak a 9. percben kapcsolódtak be a meccs közvetítésébe, azt gondolhatták, hogy ismétlést látnak, mert ugyanúgy 3-0-ra vezetett az erdélyi alakulat, mint vasárnap este. Pedig az első három kapura lövés a Bikáké volt, ám egy gyors ellentámadás végén Szigeti mattolta  Jarvinent a 2. percben (1-0). Nem sokkal később megkapta első emberelőnyét a Gyergyó, melyből Bodót hagytuk üresen a kapu előtt, s ő újabb gólt érően ért bele egy lövésbe, megduplázva ezzel csapata fórját. A 8. percben ráadásul Sárpátki nem túl erős lövésénél bizonytalankodott hálóőrünk, akinek a helyét Kovács foglalta el a folytatásban (3-0). Nem sokkal később emberelőnyben támadhattunk a szépítésért, de egy helyzetecskét sikerült csak kialakítani ebből, majd lelkes mezőnyjátékkal, de újabb gól nélkül telt el a harmad második tíz perce, így a GYHK vonulhatott sokkal elégedettebben a pihenőre.

A második felvonás egy óriási Valtola helyzettel kezdődött, ám finn légiósunk hibázott, csakúgy, mint ebből a támadásból Hadzinikolic, aki a kék vonalon adta el a pakkot, s az ellentámadásból Sárpátki már második góljának örülhetett a 24. percben (4-0). Három perccel megtörte gólcsendjét együttesünk, miután Varga lövésébe Valtola ért bele eredményesen, s bár az esetet videózták a játékvezetők, végül megadták a találatot (4-1). Sajnos ez a gól sem hozta fel együttesünket, mely hatalmas egyéni hibákkal hozta újabb és újabb ziccerbe a vendéglátókat, akik köszönték is az ajándékot, s Orban, valamint Sylvestre révén a 32. percre eldöntötték a mérkőzést (6-1).

Bár akadt egy-két helyzete a mieinknek, a hatékonyság elől is hiányzott, így egészen a 46. percig nem változott az eredmény. Ekkor újra az ellenfél kék vonalánál adott el egy korongot együttesünk, s ebből Sylvestre is meglőtte második találatát, 7-1-re módosítva az állást. A harmad derekán Somogyi emberelőnyből szépített az álláson az egyre több kiállítást hozó csatában, majd az utolsó másodpercekben Hadzinikolic szintén fórból volt eredményes egy szép szólót követően, de a lényegen ez már nem változtatott, a Gyergyó könyörtelenül kihasználta a Bikák gyermeteg hibáit, s nagyon simán húzta be a párharc második mérkőzését (7-3).

Folytatás Dunaújvárosban, csütörtökön és pénteken, ám ahhoz, hogy ne érjen véget négy meccs alatt a mieink negyeddöntős szereplése, a játék minden elemében óriási javulásra lesz szükség Niko Eronen gárdájától.

Gyergyói HK – DAB 7-3 (3-0, 3-1, 1-2)

DAB: Jarvinen/Kovács (1) – Brus, Varga (1), Embrich (1), Hadzinikolic 1, Valtola 1 (1) – Kmec, Svars, Niskanen (1), Somogyi 1, Szalma – Léránt, Vas, Dézsi, Mihalik, Ribcsik – Lammi, Tamás, Marosi, Pinczés, Szabó. Vezetőedző: Niko Eronen.