április 29, 2024

Sima győzelem a Titánok ellen

A kapu előtt jóval határozottabb Acélbikák ezúttal hat gólt vágtak megyei riválisuknak.

A Fehérvári Titánok elleni hazai mérkőzéssel folytatta az Erste Liga küzdelmeit ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. Miroslav Ihnacak vezetőedző továbbra sem számíthatott a sérült Hruby Gellért, valamint az eltiltott Somogyi Balázs játékára, ugyanakkor az elmúlt évekhez hasonlóan Hüffner Adrián újra csatlakozott a csapathoz, s ma már pályára is léphetett a harmadik bekkpár tagjaként.

A kezdés remekül alakult, hiszen a Bikák már a második cserében megszerezték a vezetést Silló révén, aki egy kapu előtti kavarodás végén talált a jobb alsóba (1-0). A fehérváriak igyekeztek gyorsan egyenlíteni, ám a 7. percben Turcotte fűzte át magát a vendégek védelmén, s lőtt fordulásból a kapuba, hamar megduplázva ezzel a DAB előnyét (2-0). A második hazai gól után jött az első dunaújvárosi, majd az első fehérvári kiállítás, de egyikből sem született újabb találat. A folytatásban felváltva kerültek veszélybe a kapuk, ám inkább az Acélbikák irányították a játékot, s ha a kapu előtt valamivel pontosabbak, akár tovább is növelhették volna vezetésüket.

A második felvonásra egy aktívabb Titánok jött vissza a jégre, s több alkalommal be is szorították a hazaiakat, ám fölényüket igazán komoly helyzetre sem sikerült váltaniuk. Az első komoly ziccerre a 25. percig kellett várni, ekkor Dansereau lövését védte bravúrral Horváth, míg a túloldalon Buzás lőtt kapuvasat. Az ellentámadásból Mazurek szólózhatott, s bár lövését védte Horváth, a kipattanót Azari vágta a jobb felsőbe, s még a vendégek fel sem ocsúdhattak már jött a negyedik is, melyet Silló jegyzett a 32. percben (4-0). A 34. percben megszületett az első emberelőnyös találat is, melyet Dansereau lőtt kapásból, melyre már időkéréssel és kapuscserével reagáltak a vendégek, de ezzel a góllal gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés (5-0).

A harmadik felvonást emberelőnyben kezdte a DAB, de mégis Vincze szólóját kellett védenie Hughson kapusnak, majd a folytatásban is inkább a fehérváriak veszélyeztettek. A Titánok erőfeszítései az 51. percben értek góllá, mikor Madácsi kapu mögül ütötte rá gólt érően Hughsonra a pakkot, ám sokáig nem örülhettek a vendégek, mert az 53. percben Mazurek is betalált, visszaállítva a két gárda közti korábbi különbséget (6-1). A hátralévő idő már túl sok izgalmat nem tartogatott, s bár még a fehérváriak az utolsó percbe gólra váltottak egy emberelőnyt, ez már semmit sem számított, mert a Bikák nagyon sima, 6-2-es sikerrel tartották itthon a három pontot.

Miroslav Ihnacak: – Jól kezdtünk, sokat korcsolyáztunk, lőttünk két gólt. A másodikban lelassítottunk sajnos, nagy volt a nyomás rajtunk, de a kapusunk jól védett. Nagyon fontos volt a harmadik gól, utána már jól menedzseltük a meccset.

Kiss Dávid: – Az első harmadban nem voltuk elég élesek, kicsit görcsösen játszottunk, s kaptunk két nem túl szép gólt is. A második harmad első tíz percében teljesen más arcunkat mutattuk, sok helyzetünk volt, míg az ellenfél kontrákból többször is eredményes volt. Próbálkoztunk, igyekeztünk, de ma csak ennyi volt bennünk.

DAB – Fehérvári Titánok 6-2 (2-0, 3-0, 1-2)

DAB: Hughson – Kovács (1), Vuorijärvi (1), Azari 1, Dansereau 1 (1), Mazurek 1 (1), Lendák (1), Baker, Németh (1), Silló 2, Turcotte 1 (2), Dósa, Hüffner, Pinczés O., Subotic, Tamás, Gulácsi, Ráduly, Gebei. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.

Fehérvári Titánok: Horváth (Gyenes) – Kiss, Mangone, Campbell (1), Madácsi 1, Zion (1), Horváth, Schartz, Balogh, Dézsi, Péter, Imre, Vas, Almási, Buzás, Nagy, Erdély, Császár (1), Kovács, Vincze (1). Vezetőedző: Kiss Dávid.