május 2, 2024

Nem kímélték a Hokiklubot az Acélbikák

Remek gólokkal aratott nagyon sima, 9-3-as győzelmet együttesünk a Hokiklub Budapest vendégeként.

Idegenben, a Hokiklub Budapest elleni korcsolyáztak jégre ma este hat órától Acélbikáink, méghozzá azzal a nem titkolt céllal, hogy az idei szezonban másodszor is legyőzik az utóbbi időben igen jó formát mutató házigazdákat.

Azt, hogy mennyire is volt komoly a mieink elhatározása, már rögtön a kezdés után megtapasztalhatták a fővárosiak, ugyanis Azari már a 11. másodpercben kihasznált egy komoly védelmi megingást, s éles szögből a kapu jobb oldalát kilőve megszerezte a vezetést (0-1). A folytatásban is több nagy lehetőséget alakítottak ki a mieink, ám ezekkel nem sikerült sajnos élniük, így miután a harmad derekára magukra találtak a hazaiak, teljesen nyílt lett a meccs. A védelem és Hughson is jól állta azonban a sarat, s hogy a vendéglátóknak még rosszabb kedve legyen, arról Mazurek gondoskodott, aki szép egyéni akció után talált be hazai ketrecbe mindössze tizenkét másodperccel a harmad vége előtt (0-2).

A második húsz percet viszont a HKB kezdte jobban, s Szappanos révén még az első percben szépített, majd második emberelőnye alatt az egyenlítésért is támadhatott (1-2). Ezt a kritikus időszakot azonban átvészelték az Acélbikák sőt, miután kiegészültek előbb Lendák, majd Dansereau vette be Kiss Bence ketrecét, s újra megnyugtató előnynek örülhettünk (1-4). A fővárosiak ekkor sem adták fel, ám hiába próbálkoztak előnyből és egyenlő létszámban is, Hughson nem adott nekik esélyt a gólszerzésre. A játékrész hajráját ismét megnyomták az Acélbikák, s mivel előbb Turcotte egy szólót, míg Dansereau egy emberelőnyös ziccert váltott újabb gólra, a 40. percre gyakorlatilag eldőlt a találkozó (1-6).

A harmadik felvonásra kapust cseréltek a hazaiak, beállt a ketrec elé a világ egyik legjobb kapusának fia, Jeremy Brodeur, aki az első percekben több komoly védéssel, majd a 48. percben egy gólpasszal jelezte csapattársainak, hogy megérkezett a Ligába (2-6). Sokáig azonban ő sem örülhetett hibátlan mutatójának, mert a harmad derekán előbb Azari, majd az 53. percben Turcotte sem adott neki esélyt a hárításra, így már 8-2-re vezettek az Acélbikák. Az 54. percben a hazaiaktól Philqvist szépített az eredményen, de tizennégy másodperccel később erre Mazurek válaszolt, s mivel a véghajrában már nem született újabb találat, így a Bikák végül sima, 9-3-as sikerrel erősítették meg negyedik helyüket az Erste Liga tabelláján.

HKB – DAB 3-9 (0-2, 1-4, 2-3)

HKB: Kiss – LaMontagna, Lakatos, Philqvist 1, Satek (2), Szappanos 1, Bugár, Reiter (1), Koski, Manninen, Szigeti, Bán, Lévai, Lőczi 1, Petres, Szűcs (1), Kedves (1), Albert, Izsák, Németh, Brodeur (1). Vezetőedző: Jens Brandström.

DAB: Hughson – Kovács B. (1), Vuorijärvi (1), Azari 2 (1), Dansereau 2 (4), Mazurek 2 (3), Baker, Lendák 1, Németh, Silló (1), Turcotte 2 (1), Dósa (1), Hüffner, Kovács E., Pinczés O., Tamás, Ambrus, Ráduly, Gebei, Subotic. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.