április 28, 2024

Négyes döntőben az Acélbikák

A Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóját is simán hozták Acélbikáink a BJA ellen, így kettős győzelemmel jutottak be a sorozat jövő heti négyes döntőjébe.

A tegnapi 9-2-es sikert követően ma már a fővárosban mérte össze erejét együttesünk a BJA fiataljai ellen, nem titkoltan az újabb kupasiker és a továbbjutás reményében. Niko Eronen ezúttal több játékosának pihenőt adott, a tegnap vitézkedő fiatalok pedig Jászberényben játszottak fontos bajnokit, így mindössze három sorral vágott neki a visszavágónak együttesünk.

Nem a legjobban, mert három kihagyott ziccer után a hazaiak már első lövésükből megszerezték a vezetést a 6. percben. Erre Dostalek azonnal válaszolt, de a következő találatot is hazaiak szerezték, így a 11. percben 2-1-es BJA-fórt mutatott az eredményjelző. Nem sokáig, mert másfél perccel később Maarnela egyenlített, majd még a szünet előtt Lorraine is betalált (2-3).

A térfélcsere után bátrabban kezdtek a fővárosi fiatalok, de gólokat a mieink szereztek, mert előbb Savolainen, majd Koskinen vette be a hazai ketrecet (2-5). Erre is volt válasza a vendéglátóknak, akik egy újabb nagy dunaújvárosi hibát kihasználva visszajöttek kettőre, s ezt már a második szünetig meg is tartották (3-5).

A harmadik etapban bő tíz percet kellett várni az újabb DAB-gólra, ezt Maarnela jegyezte emberelőnyből, majd a következő öt percben Koskinen és Dostalek is duplázott, így Acélbikáink végül sima, 8-3-as sikert arattak, vagyis kettős győzelemmel, 17-5-ös gólkülönbséggel jutottak be a Magyar Kupa négyes döntőjébe, melyet a Vasas Jégcentrumban rendeznek meg január 27-én és 28-án.

BJA – DAB 3-8 (2-3, 1-2, 0-3) – továbbjutott a DAB kettős győzelemmel

DAB: Tóth – Blomberg, Maarnela 2, Szabó, Lorraine 1 (2), Dostalek 2 (2) – Svars (1), Sziszak, Hadzinikolic (3), Koskinen 2 (1), Marosi – Léránt (2), Ahonen, Savolainen 1 (1), Nemes (1), Strenk. Vezetőedző: Niko Eronen.

(Kép forrása: BJA/Várhegyi Erna)