május 5, 2024

Minimális előnyben a BJAHC

Egygólos, 4-3-as vereséget szenvedett együttesünk a BJAHC vendégeként lejátszott Magyar Kupa párharc első összecsapásán.

A Magyar Kupa harmadik fordulójának odavágó mérkőzésén, a BJAHC otthonában korcsolyázott jégre a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este 18:40-től, s bár a meccs esélyesének a hazaiak számítottak, a mieink a szoros eredmény reményében vágtak neki a csatának még úgy is, hogy Jarvinen, Svars, Embrich és Török sem állt Niko Eronen rendelkezésére. A mérkőzés első felvonása kiegyenlített játékot hozott, s bár valamelyest a vendéglátók játszottak fölényben, Acélbikáink is többször veszélyeztetni tudták Kornakker ketrecét. A túloldalon elsősorban a kapu előtti kavarodásoknál volt dolga Kovács kapusnak, akin a 20. percig nem tudtak kifogni a hazaiak. Ekkor egy négyperces emberhátrány második felében Schlekmann már nem hibázott közelről, így a BJAHC vonulhatott minimális fórral a szünetre.

A második húsz percben nagyobb fölénybe kerültek a házigazdák, így bőven volt dolga Kovácsnak, ám fiatal hálóőrünk remek formában őrizte ketrecét. Ami az első harmadban nem sikerült, a másodikban igen, mert egy megugrás végén Hadzinikolic mattolta Kornakkert, a 33. perc legvégén, így kezdődhetett minden elölről (1-1). A gól után újra fölénybe került a Kangyal-csapat, mely Galoha harcossága után Djumic közeli góljával ismét visszavette a vezetést, de így is ígért még izgalmakat a záró etap. (2-1).

Melynek elején egy óriási védelmi hibát Elo büntetett góllal, de a középkezdés után Valtola volt szemfüles, előre bulizott, majd kapura tört és lőtt, s a lepattanó egy hazai játékosról pattant a kapuba (3-2). A 47. percben Elo szabálytalankodott brutálisan Vargával szemben, aki jól elverte a finn csatárt, cserébe mindkettőjük számára véget ért a meccs. Mivel az adok-kapokba Viikila is bekapcsolódott, a mieink játszhattak két percig előnyben, ám a fórjáték ma sem ment sőt, egy meglógás után Culigin lőtt éles szögből a kapuba, visszaállítva csapata korábbi előnyét (4-2).

Az előnyből sajnos nem jött össze a felzárkózás, ám a mieink is ki tudtak használni egy nagy hazai hibát, s egy kettő az egyes megugrást Szabó fejezett be góllal az 52. percben, így újra csak egy gól volt a hátrányunk (4-3). A hátralévő bő nyolc percben csak lehetőségekig jutottak a csapatok, gólig már nem, így a BJAHC szerzett előnyt a párharcban, melynek visszavágóját december 21-én rendezik meg a Dunaújvárosi Jégcsarnokban.

BJAHC – DAB 4-3 (1-0, 1-1, 2-2)

BJAHC: Kornakker – Pozsgai, Tóth G. (1), Culigin 1, Galoha (2), Djumic 1 – Varga, Garát, Elo 1 (1), Viikila (1), Schlekmann 1 – Gőz, Dóczi, Tóth R., Nagy, McCormick – Molnár, Weidemann, Ravasz. Vezetőedző: Kangyal Balázs.

DAB: Kovács – Léránt, Varga, Hadzinikolic 1, Somogyi, Szalma (1) – Brus (1), Vas, Dézsi, Niskanen, Valtola 1 – Erdély, Lammi, Marosi, Pinczés, Stan – Tamás, Horváth (1), Strenk, Szabó 1. Vezetőedző: Niko Eronen.

(Kép forrása: BJAHC/Várhegyi Erna)