május 3, 2024

Magabiztos siker a nyitányon

Két harmad alatt eldöntötték a pontok sorsát Acélbikáink a FEHA19 elleni székesfehérvári szezonnyitón. Folytatás vasárnap, már hazai környezetben.

Hét, nyeretlenül megvívott felkészülési meccs után, mégis bizakodva várták az Erste Liga 2023/2024-es küzdelmeinek nyitányát Acélbikáink, akik a FEHA19 elleni székesfehérvári csatával vágtak neki az új szezonnak, ma este fél héttől.

Niko Eronen gárdája láthatóan komolyan is gondolta a jó kezdést, ugyanis a kiegyenlített játékot, s két kisebb hazai helyzetet hozó első percek után már a 6. minutumban sikerült megszerezni a vezetést a születésnapos Lorraine révén (0-1). A fehérváriak még fel sem ocsúdhattak a sokkból, mikor jött a második, melyet Dostálek lőtt közelről, így a 8. percben harmadszor is mehettek közepet kezdeni a csapatok (0-2). a 13. percben büntetőből növelhette volna tovább góljai számát együttesünk, de Márkus hárítani tudott, így az első harmad végén 2-0-s dunaújvárosi előnnyel vonultak pihenőre a felek.

A térfélcsere után előbb a hazaiak, majd a mieink védekeztek ki egy emberhátrányt, majd Hadzinikolic remek egyéni akciója után újabb gólnak örülhettünk a 29. percben (0-3). A folytatásban előbb egy szimpla, majd egy kettős emberhátrányt is önfeláldozó védekezéssel, kapott gól nélkül hoztak le hokisaink, akik a harmad hajrájában végleg eldöntötték a meccset. Az utolsó perc kezdetén Somogyi volt kíméletlen egy ziccer végén, majd három másodperccel a lefújás előtt Sillanpää is betalált, így a záró etapra már nem maradt túl sok izgalom (0-5).

A harmadik felvonást is jobban kezdték a Bikák, akik Szalma góljával növelték tovább előnyüket (0-6), majd a következő hét-nyolc percben is sokkal jobban játszottak a hazaiaknál, ám a helyzetek kihasználásával ekkor már akadtak gondjaik. Az utolsó tíz percre valamelyest csökkent a koncentráció a mieink oldalán, s ezt Blasko előbb emberelőnyből, majd egyenlő létszámból büntette góllal (2-6). Ezzel együtt is sima, 6-2-es sikernek örülhettek Acélbikáink, akik vasárnap este hat órától a DVTK elleni hazai összecsapással folytatják az Erste Liga küzdelmeit.

FEHA19 – DAB 2-6 (0-2, 0-3, 2-1)

DAB: Tóth – Varga (1), Maarnela, Elomaa (2), Lorraine 1 (1), Somogyi 1 (1) – Ahonen, Svars (1), Sillanpää 1, Koskinen (1), Hadzinikolic 1 (1) – Moore (1), Sziszak, Szalma 1, Nemes, Dostálek 1 (1) – Léránt, Pinczés, Strenk, Dézsi. Vezetőedző: Niko Eronen.

Kép forrása: FEHA19