május 1, 2024

Közel volt a bravúr

Sokat dolgozott a pontszerzését együttesünk a Brassó otthonában, de végül 3-2-es vereséget szenvedett erdélyi túrája első találkozóján.

A remek erőkből álló Brassó elleni találkozóval kezdte meg második idei erdélyi túráját együttesünk ma este fél hattól. A találkozó 3. percében sajnos egy nagyon balszerencsés gólt kaptak Acélbikáink, mert egy palánk mellett kipasszolt korong az illesztésről pont Piché elé pattant, aki betört a kapunk elé, majd fonákkal kilőtte a bal felsőt (1-0). A folytatás sem alakult szépen, mert Koskinen könnyű síppal befújt kiállításából Zagidullin lőtt a kapuba, s már a 8. percben 2-0-s hazai előnyt mutatott az eredményjelző. A házigazdák élesebbek voltak ebben a harmadban, s bár akadt nagy helyzete a mieinknek is, megérdemelt volt a hazaiak vezetése az első felvonás után.

A térfélcserét követően igyekeztek nagyobb tempót diktálni hokisaink, s össze is jött a szépítés, ráadásul emberhátrányban, ugyanis egy szerzett koronggal Sillanpäa lódult meg a védekező harmadból, egy brassóit lerázott, egyet kicselezett, majd kíméletlenül kihasználta ziccerét a 27. percben (2-1). Nem sokáig örülhettünk azonban ennek, mert másfél perccel később Maarnela passzolt pontatlanul maga mögé, s a korongeladásból Cornet büntetett kíméletlenül (3-1). A folytatásban is több dolga volt Tóth Balázsnak, ám állta a rohamokat, így azért ígért még izgalmat a záró húsz perc.

Melynek elején gyorsan emberfórba kerültek Acélbikáink, s bár a fórt nem sikerült kihasználni, mikor kiegészültek a hazaiak, egy szépen kijátszott akció végén Lorraine ismét visszahozta egyre a Bikákat (3-2). Az újabb dunaújvárosi találat láthatóan meghozta a mieink kedvét, míg a hazaiak egy kicsit elbizonytalanodtak, de hiába a sok nagy helyzet emberelőnyben és egyenlő létszámban, csak nem tudtuk megszerezni az egyenlítő találatot. A mérkőzés hajrájára ismét kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, az utolsó percben Tóth kapus is lekorcsolyázott, de az eredmény már nem változott, vagyis a Brassó 3-2-s sikerrel tartotta otthon a pontokat, míg Acélbikáink holnap este fél hattól a Gyergyói HK ellen próbálhatnak meg javítani.

Corona Brasov – DAB 3-2 (2-0, 1-1, 0-1)

Brassó: Dubeau – Williams, Piché 1, Valchar, VanWormer (1), Cornet 1 – Boriszenko (1), Lowney, Kóger, Blackwater, Sills – Holwell, Bors, Szabó K., Gajdó B., Zagidullin (1) – Kovács E., Kovács M., Rokaly-Boldizsár. Vezetőedző: Dave MacQueen.

DAB: Tóth – Svars, Maarnela, Szalma, Nemes, Dostalek – Léránt, Sziszak, Hadzinikolic (1), Sillanpää 1, Koskinen – Marosi, Blomberg, Somogyi, Lorraine 1, Elomaa – Raszkin, Atamancsuk, Strenk (1), Szabó Cs., Károly. Vezetőedző: Niko Eronen.