május 9, 2024

Későn jött a szépítés

Izgalmas, nagy csatában szenvedett 2-1-es vereséget együttesünk a Gyergyói HK elleni hazai összecsapáson az Erste Liga vasárnap esti fordulójában.

A címvédő Gyergyói HK elleni hazai mérkőzéssel zárták a hetet Acélbikáink ma este, s bár Lorraine visszatért eltiltásából, Dostálek a bemelegítés alatt megsérült, így már a meccs előtt át kellett alakítania a sorokat Niko Eronen vezetőedzőnek.

Ez nem igazán látszott meg a mieink játékán az első harmadban, mert több nagy helyzetet is sikerült kialakítani emberelőnyben, ám a befejezéseknél rendre hiányzott egy kicsi a remélt vezető találathoz. Élvezetes, oda-vissza hokit láthattak ekkor a drukkerek, mindkét kapusnak akadt feladat bőven, de Kovács és Rinne is tette a dolgát, így hiába a sok helyzet, gól nélküli állással vonultak az első pihenőre a felek.

A térfélcsere után sokkal nagyobb lendülettel kezdett a Gyergyó, Kovács több bravúrt is bemutatott, ám Sárpátki 27. percben eleresztett bombájánál már ő is tehetetlen volt (0-1). A vendégek lendületben maradtak, s a 34. percben egy szép kontra végén Sylvestre is betalált a hazai kapuba, még nehezebb helyzetbe hozva ezzel a Bikákat (0-2). Akik ennek ellenére sem adták fel a küzdelmet, a harmad utolsó perceiben többször is közel álltak a szépítéshez, ám Rinne rendre útját állta próbálkozásaiknak.

A harmadik húsz percet emberelőnyben kezdhették hokisaink, ám hiába voltak aktívabbak vetélytársuknál, a címvédő jól védekezve óvta ketrecét, mely előtt Rinne sem akart hibázni. Akadt persze védeni valója Kovácsnak is, de a véghajrában újra a vendégek finn portása volt a főszereplő, mert Horvath fegyelmezetlensége miatt négyperces hátrányba kerültek, s ekkor több nagyon fontos védéssel őrizte csapata kétgólos előnyét. Mindössze 13 másodperccel a lefújás előtt Szalma beleérős góljával visszajött még némi remény, ám a hátralévő idő már csak egy lövésre volt elég, gólra nem, így a címvédő 2-1-es sikerével ért véget az összecsapás.

DAB – Gyergyói HK 1-2 (0-0, 0-2, 1-0)

DAB: Kovács – Varga, Maarnela, Elomaa, Lorraine, Somogyi – Ahonen, Svars, Sillanpää, Koskinen, Hadzinikolic (1) – Moore, Sziszak, Szalma 1, Nemes, Strenk – Léránt, Pinczés, Marosi. Vezetőedző: Niko Eronen.

Gyergyói HK: Rinne – Haaranen, Jalonen, Orban, Császár, Bodó – Mesikammen, Fejes, Vincze P., Sylvestre 1 (1), Sárpátki 1 (1) – Imre, Horvath, DiDiomete, Csiszer, Szigeti – Silló, Kozma, Vincze G. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.