május 2, 2024

Ismét a Brassó örülhetett

Hiába lőtt közel ötven alkalommal kapura, lőtt gól és szerzett pont nélkül fejezte be együttesünk a Brassó elleni találkozót az Erste Ligában..

Idei harmadik erdélyi túráját Brassóban kezdte meg ma este együttesünk, melynek bőven volt elszámolni valója a vendéglátókkal, ugyanis a két gárda eddigi egymás elleni meccseit rendre a Corona nyerte, mely hazai pályán 9-2-re, míg Dunaújvárosban 3-1-re győzte le Acélbikáinkat.

A találkozó első harmada nyílt játékot hozott, két brassói emberelőnnyel, s rengeteg kapura lövéssel, mert a hazaiak tizennyolc, míg a mieink tizenhét alkalommal próbálkoztak a gólszerzéssel, ám Tőke és Hughson is remekül állt a lábán, így az első harmadban nem tudtak betalálni a csapatok. A második felvonásban kétszer játszhattak fórban a mieink is, ám ahogy ellenfelük, úgy ők sem tudták kihasználni a lehetőséget, s hogy a DAB drukkereinek kedve még rosszabb legyen, arról Armstrong gondoskodott, aki a 29. percben vezetéshez juttatta együttesét (1-0).

Acélbikáink mentek előre becsülettel, ám hiába lőttek héttel többet kapura ellenfelüknél a második harmadban, továbbra sem tudtak túljárni Tőke eszén, így a harmadik húsz perc előtt a Brassó állt közelebb a sikerhez. A záró felvonásban nagyon kapart az egyenlítésért csapatunk, ám képtelen volt betalálni, így Miroslav Ihnacak a hajrában kockáztatott, de hiába támadtunk hat a négy ellen, Brown üres kapus találata végleg lezárta a meccset, melyet végül 2-0-ra a Brassó nyert. Sok búslakodásra nincs azonban idő, mert holnap este fél hattól már a Gyergyói HK ellen korcsolyáznak jégre Acélbikáink.

Corona Brasov – DAB 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)

Corona Brasov: Tőke – Armstrong 1 (1), Labrecque, Fowlie (1), Brown 1, Gliga, Borisenko, Mihály, Péter, Tranca, Zsók, Bíró O., Bors, Molnár, Constantin, Bíró G., Gajdo, Haraga, Bíró M., Gajdó, Vasile. Vezetőedző: Julius Pénzes.

DAB: Hughson – Vuorijärvi, Kovács, Azari, Dansereau, Mazurek, Lendák, Baker, Turcotte, Silló, Németh, Dósa, Ambrus, Pinczés, Subotic, Tamás, Ráduly, Gebei, Gulácsi. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.