május 3, 2024

Fontos pont a fa alá

Erősen tartalékosan is hatalmasat küzdve, Szalma duplájával kétgólos hátrányból is felállva szenvedett hosszabbítás után 3-2-es vereséget együttesünk az éllovas Ferencváros otthonában.

Az Újpest legyőzése után a listavezető Ferencváros otthonában öltöttek korit hokisaink ma este. A találkozónak erősen tartalékosan vágtak neki a mieink, hiszen Elomaa, Somogyi és Ahonen sem tudott beöltözni, így a harmadik sort fiatalokkal kellett feltöltenie Niko Eronen vezetőedzőnek, aki már a 4. percben szomorúan jegyezhette fel, hogy Hrabal révén gyorsan kihasznált egy emberelőnyt a házigazda (1-0). A fővárosiak a folytatásban is fölényben játszottak, s ugyan akadt lehetősége a mieinknek is, az első szünetig már nem született újabb találat.

A térfélcsere után látványosan feljavultak hokisaink, több helyzetük is volt arra, hogy egalizáljanak, de vagy egy hazai blokk, vagy Nagy kapus megakadályozta együttesünket a gólszerzésben. A 35. percben ráadásul megduplázta előnyét a Fradi, melyből Nagy Gergő volt eredményes egy kontra végén, még nehezebb helyzetbe hozva ezzel a Bikákat, akik azonban ennek ellenére sem adták fel a küzdelmet.

A harmadik felvonás elején újabb emberelőnyt kaptak a mieink, s ezzel már élni is tudtak, mert Szalma kotorta be a pakkot közelről, újra visszahozva ezzel a dunaújvárosi reményeket (2-1). A 48. percben megint előnyben támadhattak hokisaink, újra eredményesen, mert Szalma remekül ért Bele Sillanpää lövésébe, így két nap alatt már az ötödik góljának örülhetett (2-2).

A harmadból hátralévő időben a mieinknek kellett két emberhátrányt is kivédekezniük, de ezt is sikerrel oldották meg, majd az utolsó percben már a Bikák támadhattak fórban, de az eredmény már nem változott. A hosszabbításban sajnos nem tudott élni együttesünk az áthúzódó fórral, majd miután kiegészült a Fradi, Lorraine-re fújtak rá könnyű síppal egy kiállítást, s ezt már értékesítették a házigazdák, akik Roth lövésével húzták be 3-2-re a meccset, de a mieink sem lehettek elégedetlenek a nagy küzdelemben szerzett egy ponttal.

FTC-Telekom – DAB 3-2 (1-0, 1-0, 0-2, 1-0) – hosszabbítás után

FTC: Nagy K. – Roth 1 (1), Hrabal 1 (1), Németh, Brady (1), LaPorte – Marva, Crespi, Turbucz, Nagy G. 1 (1), Kulmala – Seregély, Karmeniemi, Nemec (1), Kestila (1), Kocsis – Turcotte, Haranghy, Banga, Bán, Farkas. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.

DAB: Tóth – Svars, Maarnela, Szalma 2, Nemes, Dostalek (1) – Blomberg, Sziszak, Hadzinikolic, Koskinen (1), Sillanpää (1) – Varga, Léránt, Szabó, Lorraine, Michalevic – Marosi. Vezetőedző: Niko Eronen.