május 2, 2024

Fontos három pontot szereztünk

Remekül küzdve, szép gólokat szerezve aratott 5-2-es sikert együttesünk a DVTK Jegesmedvék ellen a jégcsarnokban pénteken este.

Hazai környezetben, a DVTK Jegesmedvék ellen igyekezett megszakítani hatmeccses nyeretlenségi sorozatát együttesünk ma este. Az már a kezdő korongbedobás után látszott, hogy tényleg komolyan is gondolták ezt hokisaink, mert nagy akarással vetették magukat játékba, s bár ez igazán nagy helyzetekben nem mutatkozott meg, jobbára az történt a jégen, amit a mieink akartak. A játékrész derekához közeledve megkaptuk első emberelőnyünket, s ezt Sillanpää remek kapáslövésével mindössze 13 másodperc alatt sikerült is gólra váltani (1-0). A folytatásban is hazai fölénynek örülhettek a drukkerek, s DVTK főleg emberelőnyben volt veszélyes, de ezeket rendre sikerült kivédekezni.

A második felvonásra nagyobb elánnal jött ki mindkét csapat, egyre keményebbé vált a meccs, s bár továbbra is több lehetősége volt a Bikáknak, egy újabb emberfórból Csiki lőtt be egy elé pattanó korongot Kovács ketrecébe, s kezdődhetett minden elölről (1-1). A gól szerencsére nem vetette vissza hokisainkat, több nagy helyzetet is kialakítottak, de kétszer a kapuvas, míg több alkalommal Voris mentette meg a vendégeket. A 37. percben viszont már ő sem segíthetett, mert egy remek lefordulás végén Koskinen lőtt a hálóba, így a második szünethez érve is megmaradt a minimális előny (2-1).

Acélbikáink parádésan kezdték a harmadik húsz percet is, többször is beszorították ellenfelüket, majd a 46. percben Svars remek cselei után Lorraine lőtt fontos gólt, s hogy a hazai drukkerek kedve még jobb legyen, arról Szalma gondoskodott, két és fél perccel később, így eldőlni látszott a találkozó (4-1). A hajrához közeledve egy kakaskodás végén Szabó lepte meg Vervedát egy jobbossal, de ezt a hátrányt is kivédekezték a mieink sőt, mikor Svars kékvonalas lövése is meglepte Vorist, már nem lehetett kérdéses a győztes kiléte. Az utolsó percekben Bean még emberelőnyből visszahozta háromra a Jegesmedvéket, de a mieink így is nagyon szép és megérdemelt győzelemmel tartották itthon a három pontot.

DAB – DVTK Jegesmedvék 5-2 (1-0, 1-1, 3-1)

DAB: Kovács – Blomberg, Maarnela (1), Lorraine 1 (1), Szalma 1, Dostalek (1) – Svars 1 (2), Sziszak, Sillanpää 1 (1), Hadzinikolic (1), Koskinen 1 – Ahonen, Léránt, Savolainen, Somogyi (2), Nemes (1) – Bánki, Pinczés, Károly, Szabó. Vezetőedző. Niko Eronen.

DVTK: Voris – Szathmáry (1), Hill, Esteves (1), Berdnyikov, Csiki 1 – Bean 1, Verveda, Farkas (1), Miskolczi (1), Mattyasovszky – Skrabov, Vojtkó, Razumnyak J., Razumnyak V., Pecsét – Fazekas, Makai, Őri, Trozsák. Vezetőedző: Steve Kasper.