április 29, 2024

Fél lábbal már a négy között

Magabiztos, hétgólos sikert arattak Acélbikáink a BJA fiataljai ellen a Magyar Kupa negyeddöntőjének dunaújvárosi odavágóján ma este.

Az előnyszerzés reményében vágott neki a Magyar Kupa negyeddöntő első mérkőzésének együttesünk a Budapesti Jégkorong Akadémia fiatal gárdája ellen a jégcsarnokban ma este fél héttől.
Niko Eronen több utánpótlás korú játékosnak is lehetőséget adott a bizonyításra, így a negyedik sorban az U18-as gárda tehetségei (Nagy, Léhi, Zaharjevics és Bánki) kaptak helyet, akik láthatóan bizonytani is akartak, mert a meccs első gólját éppen a negyedik sor hozta össze Zaharjevics révén a 3. percben. Ahogy várható volt, Acélbikáink a folytatásban is nagy fölényben játszottak, de a kapu előtt nem voltak kellően hatékonyak, így az első felvonásban már “csak” Somogyi találatának örülhettünk a 8. percben (2-0).

A térfélcserét követően némi meglepetésre, egy beleérős Abonyi-góllal szépítettek az akadémisták, de Dostalek 50 másodperccel később visszaállította a két gárda közti korábbi különbséget (3-1). A 28. percben újra a dunaújvárosi fiataoké volt a főszerep, mert egy erőszakos korongszerzés után Nagy Benjámin értékesítette hidegvérrel ziccerét, de két perccel később egy könnyelműen eladott korongból Sári visszahozta kettőre a vendégeket (4-2). A második fővárosi gólnál hibázó Koskinen nem sokkal később azért betalált, így a második pihenőre 5-2-es fórral vonulhattak a Bikák.

Együttesünk a harmadik felvonásra jött ki talán a legjobban, a 43. percben Savolainen is meglőtte első dunaújvárosi gólját, majd nem sokkal később Léránt lőtt kapásból óriási gólt, s máris 7-2 állt az eredményjelzőn. A végeredményt Szalma és Lorraine állította be a játékrész második felében, így a mieink megnyugtató, 9-2-es előnyből várhatják a holnapi visszavágót, melyen természetesen újból a győzelem lesz a célja Acélbikáinknak.

DAB – BJA 9-2 (2-0, 3-2, 4-0)

DAB: Kovács – Blomberg (2), Maarnela (4), Szalma 1 (1), Lorraine 1 (1), Dostalek 1 (1) – Svars, Sziszak (1), Hadzinikolic, Koskinen 1 (1), Sillanpää (2) – Léránt 1, Ahonen, Savolainen 1, Nemes (1), Somogyi 1 – Léhi (1), Bánki, Zaharjevics 1, Károly (1), Nagy 1. Vezetőedző: Niko Eronen.

BJA: Kiss – Abonyi 1, Kárpáti (1), Ravasz, Weidemann, Lobenwein (1) – Jilly, Rácz, Kiss, Miskevics, Lifsics – Borsos, Jurkovics, Koncz, Tihanyi, Molnár – Kónya, Zámbor, Sári 1, Vadócz, Varga. Vezetőedző: Szaller Márk.