május 4, 2024

Ez nagyon kellett!

Mindössze három sorral, óriásit küzdve és hátrányból fordítva aratott 3-2-es győzelmet együttesünk a DEAC elleni hazai összecsapáson az Erste Ligában ma este.

A DEAC elleni hazai összecsapással folytatta az Erste Liga küzdelmeit együttesünk vasárnap este hat órától, s a mieink helyzete nem volt egyszerű, ugyanis sérülések, betegségek, illetve Lorraine eltiltása miatt mindössze három sorral tudtunk kiállni a jó erőkből álló vendégek ellen.

A kezdésre ezzel együtt sem lehetett panasz, nagy elánnal vetették magukat a meccsbe Acélbikáink, akik egyenlő létszámban és emberelőnyben is többször veszélyeztették ellenfelük ketrecét, de Hetényi mindent védeni tudott. A vendégeknek a harmad hajrájában akadtak pillanataik, de Tóth is fogta, amit kellett, így a nyitó húsz perc gól nélküli döntetlennel ért véget.

A második felvonásban megkapta első emberfórját a DEAC is, de igazán komoly lehetőséget nem tudott belőle kialakítani. A fór azonban arra jó volt, hogy felhozza a vendégeket, akik a második etapban már valamivel jobban játszottak, s bár egyre többször sikerült eljutniuk a hazai ketrecig, gólt ők sem tudtak szerezni. A játékrész derekától vette vissza a kezdeményezést együttesünk, mely a 38. percben egy kontra végén Sziszak tűpontos lövésével a vezetést is meg tudta szerezni (1-0).

Láttunk már ilyet persze az elmúlt időszakban, ezért tartottunk azért a harmadik felvonástól, főleg úgy, hogy másfél perccel a második szünet után, Krollis közeli találatával egalizált a DEAC (1-1). A folytatás oda-vissza játékot hozott, de az 53. perc elején Bucskin erőszakos kapu elé töréséből Bukor lőtt be egy kipattanót, s innentől a Bikáknak kellett futniuk az eredmény után.

Játékosaink azonban jelesre vizsgáztak küzdésből is, mert az 56. perc elején Szalma fordulásból leadott, megpattanó lövésével sikerült egalizálni (2-2). A gól további lendületet adott együttesünknek, mely az 59. percben beszorította ellenfelét, s Sziszak kapu mögül visszatett korongjára Dostalek érkezett remekül, s közeli lövése ellen esélye sem volt Hetényinek (3-2). A véghajrában még Elomaa hagyott ki egy szólót, majd kapusát is levitte a DEAC, de a mieink könnyedén kivédekezték az utolsó fél percet, így nagyon értékes, s megérdemelt győzelemmel hagyhatták el a jeget.

DAB – DEAC 3-2 (0-0, 1-0, 2-2)

DAB: Tóth – Léránt (1), Maarnela, Sillanpää, Somogyi, Hadzinikolic – Blomberg, Sziszak 1 (1), Dostalek 1, Nemes, Pinczés (1) – Svars, Ahonen, Szalma 1, Koskinen, Elomaa (1) – Marosi. Vezetőedző: Niko Eronen.

DEAC: Hetényi – Usnyev, Ilvessuo, Jeliszejenko, Szmirnov, Vasziljev (1) – Mingazov, Krollis 1, Bucskin (1), Novotny, Mihalik A. – Dobmayer, Bukor 1, Koblar, Rétfalvi, Molnár – Sándor, Jakabfy, Hári, Mihalik G., Mazzag. Vezetőedző: Vaszjunyin Artyom.