május 14, 2024

2022.12.11. Debrecen-DEAC-Dab férfi jégkorong mérk?zés a Debreceni Jégcsarnokban

Érthetetlen szétesés és vereség Debrecenben

Hiába vezetett 4-1-re még a 35. percben, fegyelmezetlenségei és gyenge emberhátrányos játéka miatt 6-5-ös vereséget szenvedett együttesünk a DEAC otthonában.

A DEAC otthonában korcsolyáztak jégre Acélbikáink ma este fél héttől, s bár Embrich és Svars továbbra is hiányzott sérülés miatt, a cél az volt, hogy megtörje rossz sorozatát, s végre pontot, pontokat szerezzen.

A győzelem volt azonban a célja a vendéglátóknak is, így az első harmad derekáig nyílt, oda-vissza játékot láthattak a meccsre kilátogató drukkerek. Akadt lehetőség mindkét oldalon, Gönczi és Jarvinen előtt is akadt feladat, de hozták, amit kellett, míg egy-egy alkalommal a kapuvas segítette ki őket. A 10. percben megkapta első emberelőnyét a DEAC, s ezzel sajnos élni is tudott, mert egy kipattanót a bántóan üresen hagyott Izacky kotort a kapuba (1-0). A gól után két lehetősége volt a mieinknek az egyenlítésre, majd Jarvinen védett szintén kettőt, a továbbra is nagy iramú meccsen. A 18. percben szép kontrát vezettek Acélbikáink, s a támadás végén Dézsi lőtt óriási gólt a bal felsőbe, így az első felvonás 1-1-es döntetlennel ért véget.

A második eleje viszont parádésan alakult, mert egy szép ellentámadás végén Varga lőtt a bal felsőbe a 21. percben, majd két és fél perccel később Szalma a másik sarkot lőtte ki rettentően pontosan, pillanatok alatt kétgólos fórba hozva ezzel a Bikákat (1-3). A hazaiak megzavarodtak, s még igazából magukhoz sem térhettek, mikor Somogyi emberelőnyből már háromgólosra növelte a DAB előnyét (1-4). Időt is kértek a debreceniek, s igyekeztek rálépni a gázpedálra, ám Jarvinen több bravúrt is bemutatva őrizte a mieink előnyét sőt, ha a volt lehetőségünk a nagyobb előny megszerzésére is. Ezek azonban kimaradtak, ráadásul a harmad vége is borzasztóan alakult, mert egy rossz csere után rosszul védekeztek a mieink, s ebből Smirnov büntetett a 35. percben, majd bő egy perccel később saját harmadában adta el a korongot együttesünk, s ezt Zalamai váltotta gólra, így újra teljesen nyílt lett a meccs (3-4).

Az újabb térfélcserét követően megint egy teljesen felesleges, indokolatlan szabálytalanság miatt kerültek emberhátrányba a Bikák, s ahogy eddig, ez most sem bizonyult jó ómennek, mert Dalecky révén nagyon hamar kihasználta ezt DEAC, így kezdődhetett minden elölről a 42. percben (4-4). Szalma ugyan gyorsan visszavehette volna a vezetést, ám ehelyett megint fegyelmezetlenek voltunk, beszedtünk egy újabb két percet feleslegesen, majd a védelem cserébe még szét is nyílt az előretörő Zalamai előtt, aki már a hazaiaknak szerzett vezetést a 47. percben (5-4). Ezzel még nem volt vége a borzalmas időszaknak, az 53. percben Sági lőtt elkerülhető gólt a rövidbe, s a húsz perccel azelőtt még simának tűnő meccs helyett már a mieinknek kellett volna kétgólos hátrányból felállniuk. Az 56. percben végre sikerült kivédekezni egy emberhátrányt, majd a lekorcsolyázó Jarvinen helyére érkező Dézsi visszahozta egyre a Bikákat, de a hátralévő 50 másodperc már nem volt elég az egyenlítésre, így a DEAC örülhetett végül a 6-5-ös győzelemnek.

Nagyon fájó ez a vereség, mert háromgólos előnyben rendkívül fegyelmezetlenül játszottak hokisaink, ráadásul emberhátrányos védekezésük újra gyenge volt, szóval bőven lesz dolga a szakvezetésnek, hogy a következő bő egy hétben helyrehozza azt, ami az utóbbi meccseken félrement…

DEAC – DAB 6-5 (1-1, 2-3, 3-1)

DEAC: Gönczi (1) – Bogesic, Zalamai 2 (2), Dalecky 1, Sági 1, Spirko (5) – Bukor, Sosunov, Izacky 1, Novotny (1), Smirnov 1 – Molnár G., Vokla, Borbát, Kozma, Molnár D. – Zilahi, Karda. Vezetőedző: György József.

DAB: Jarvinen – Léránt, Varga 1 (1), Hadzinikolic (4), Somogyi 1, Szalma 1 (1) – Brus (1), Vas, Marosi, Niskanen (2), Valtola – Erdély, Lammi, Dézsi 2, Szabó, Török – Pinczés, Horváth, Stan, Tamás. Vezetőedző: Niko Eronen.