április 27, 2024

Először győzte le az UTE a Bikákat

Gyermeteg hibák védekezésben, kulcspillanatokban kihagyott ziccerek támadásban: háromgólos, 7-4-es vereséget szenvedett együttesünk az Újpest vendégeként ma este.

Az Újpest vendégeként folytatta az Erste Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este hat órától. Mindkét csapatból akadtak hiányzók, ám a hazaiak és a mieink is a három pont megszerzését tűzték ki maguk elé, ám az első percek nem hoztak túl nagy iramot, jobbára az ismerkedéssel voltak elfoglalva a felek. Az első igazán komoly védést Kovácsnak kellett bemutatnia, de a túloldalon Sági is bizonyította, hogy felkészült a mérkőzésre. Melynek folytatása is inkább nagy küzdelmet, mint színvonalas játékot hozott, s ugyan akadtak lehetőségek mindkét csapat előtt, a kapusok eszén továbbra sem tudtak túljárni a játékosok, egészen a 20. percig, mikor lekontrázták a mieinket a vendéglátók, s Madácsi találatával megszerezték a vezetést (1-0).

A gól után ráadásul még emberhátrányba is kerültek hokisaink, akik a fordulást követően Pinczés révén kerültek ajtó-ablak ziccerbe, ám a helyzet kimaradt, s amilyen a hoki, az ellentámadásból Kiss Patrik megduplázta a hazai gólok számát, még nehezebb helyzetbe hozva ezzel a Bikákat (2-0). A találat után azonnal rákapcsoltak a mieink, s három perc múlva szépítettek, méghozzá két új játékosuk jóvoltából, ugyanis Mihalik passzát Kmec vágta a bal felsőbe (2-1). A szépítés után Strenk kapott négy perc kiállítást, ám ezt kivédekezték a Bikák, akik a 35. percben játszhattak először előnyben, ám hiába kerültek többször nagy helyzetbe, lövés helyett rendre a passzt választották… Erre sajnos rá is fizettek, mert a 37. percben ismét lekontrázták a mieinket, s Kiss Phil révén visszaállították korábbi előnyüket (3-1). A bekapott gól után sajnos teljesen szétesett a DAB játéka, így Kovács három bravúrja kellett ahhoz, hogy ne kerüljünk még nagyobb hátrányba.

Nagy változás kellett volna a mieink játékában ahhoz, hogy visszajöjjenek a meccsbe, s bár a 42. percben újabb előnyt kaptak, s bár ezzel sem tudtak élni, miután kiegészültek a hazaiak, egy korongszerzés után Brus került helyzetbe, s egy szép lövéssel ismét felhozta egyre a Bikákat a 46. percben (3-2). Nem sokáig örülhettünk azonban ennek, mert egy saját harmadban elveszített korongból Jekunen távolija is beakadt a bal felsőbe, s újra távolabb kerültünk a pontszerzéstől (4-2). Ahogy a harmadik hazai gól után, úgy most is teljesen szétesett a DAB védekezése, rendre volt üres ember a dunaújvárosi kapu előtt, s ezt háromszor is megbosszulták az újpestiek, így hiába talált be közben Valtola és Vas is, a vendéglátók végül magabiztosan, 7-4-re nyerték a találkozót.

Folytatás holnap a BJAHC elleni kupatalálkozón, ahol a mainál sokkal, de sokkal jobb játékra lesz szüksége Acélbikáinknak ahhoz, hogy bejussanak a sorozat legjobb négy csapata közé.

UTE – DAB 7-4 (1-0, 2-1, 4-3)

UTE: Sági – Jekunen 1, Kiss D. (2), Benk (1), Just (1), Kovács A. 1 (1) – Balázsi, Kiss Phil 1 (1), Kiss P. 2 (1), Madácsi 2 (2), Shirley (3) – Ritecz (1), Tornyai, Kovács S., Nemes, Németh – Balogh, Lászlóffy, Szabó. Vezetőedző: Virág Csaba.

DAB: Kovács – Svars, Varga, Hadzinikolic (1), Somogyi (2), Szalma – Brus 1, Léránt, Niskanen, Strenk, Valtola 1 (1) – Kmec 1, Vas 1, Dézsi, Mihalik (1), Pinczés – Lammi, Horváth, Stan (1), Tamás. Vezetőedző: Niko Eronen.